Truputį apie vyrus

2010-03-18

Anksčiau aš niekaip nesuprasdavau moterų, kurios kaip vieną pagrindinių gero vyro savybių įvardindavo jo humoro jausmą. Galvodavau – na kaip gi šitaip galima – tokiai smulkmenai, kaip juokai, skirti aukščiausius prioritetus? Manydavau, kad šitaip teigiančios moterys yra lengvabūdės vištos, nes kaipgi gali labiau už humoro jausmą nerūpėti vyro erudicija, suteikiamas saugumo jausmas, empatija, galų gale subtilus stiliaus pojūtis?

Bet su amžiumi atėjo gabalėlis išminties į mano rožines smegenis ir suvokiau, kad iš tiesų tinkamas humoro jausmas yra nepaprastai svarbi savybė! Juokas yra tik išraiška, esmė – požiūris į gyvenimą. Jei požiūriai sutampa, tie patys dalykai yra juokingi arba nejuokingi. Neveltui lietuviška Vikipedija sako, kad humoro jausmas – sugebėjimas pastebėti juokingus, keistus tikrovės reiškinius; linksmumas, polinkis juokauti; pakantus, nepiktas gyvenimo keistenybių, juokingų situacijų, žmonių ydų pašiepimas, susijęs su optimistiniu ir kontempliaciniu požiūriu į tikrovę. Būtent – svarbiausia požiūris!

Vyrai

Ir neveltui panašesnę gyvenimo patirtį turintiems asmenims (panašaus amžiaus, panašios socialinės grupės) lengviau tapti artimais. Taip, priešingybės – įdomu ir egzotiška, bet galų gale tam tikri dalykai tampa visai nesuprantami, ir tada jau nieko gero. Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad jokios kitos tautybės vyrai manęs taip neprajuokina, kaip lietuvaičiai! (o mama man iki šiol pašiepiamai prikiša, kaip paauglystėje prisiekinėjau, jog niekuomet už lietuvio netekėsiu, kai visokie serbai italai ispanai buvo jauną galvelę susukę)

Iš kito išeities taško žvelgiant – nuolat mokausi gyventi šia akimirka. Ir galiu tvirtai teigti, kad tuomet, kai nuoširdžiai kvatojuosi, esu pati laimingiausia! Vadinasi vyras, gebantis mane prajuokinti, moka padaryti mane laiminga. O argi ne to ir trokštu?

Tai va čia toks spontaniškas pamąstymas. Mano sukauptos gyvenimiškos patirties apie vyrus išdava.

(yra pasaulyje žmogus, kurio manęs prajuokinimo koeficientas nepaprastai aukštai užaugęs ir toli nuo visų kitų nutolęs. Aš už jo ištekėjau)

9 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams