Trijų žingsnių grožio procedūra

2013-04-13

Pagalvojau, kad rašau rašau aš čia tuos kosmetikos receptus, tik kaži ar be manęs dar kam naudos yra – suprantu, kad turint įvairių kitokių laisvalaikio užsiėmimų daug paprasčiau imti ir nusipirkti gatavą kosmetikos priemonę, nei ieškoti, iš kur parsisiųsti visus tuos gamybai reikalingus komponentus, rasti laiko makalavimui ir jaudintis, ar tikrai išeis kas gero. Todėl šiandien nusprendžiau pasidalinti labai paprasta trijų žingsnių grožio procedūra, kuriai prisiruošti užtenka kelių minučių, o ingredientus kiekviena turime savo virtuvėje. Jei kažko ir neturi, kuo puikiausiai gali pakeisti kitu produktu – dauguma vaisių, daržovių, vaistažolių, taip pat kiaušiniai, medus turi daug odai naudingų medžiagų. Galų gale galima truputį pagūglinti, kad rastum geriausiai būtent Tavo odai tinkančius produktus (nes kas tinka riebiai odai, mažiau tiks sausai, vienoms reikia praplėsti poras, kitų oda jautriai reaguoja į karštį, todėl jos negalima garinti ir taip toliau).

Trys žingsniai

1 žingsnis – veido garinimas. Tai lyg pasilepinimas pirtyje – atsiveria poros, į paviršių išlenda visi nešvarumai, negyvos odos ląstelės, toksinai, taip pat oda paruošiama geriau priimti tolimesniuose žingsniuose jai siūlomas naudingas medžiagas. Naudinga garinti veidą virš žolelių nuoviro ar vandens su keliais eterinio aliejaus lašeliais. Šįkart aš naudojau ramunėles – kelis jų šaukštelius užpyliau puse stiklinės verdančio vandens ir dar kelias minutes pavirinau, kad geriau pritrauktų. Šis nuoviras nenueis veltui vėliau – perkošus ir atvėsinus supilsčiau jį į ledukų formeles bei užšaldžius naudosiu veidui prausti.

2 žingsnis – maisto produktų kaukė. Aš ją gaminau iš poros šaukštelių natūralaus jogurto, skiltelės citrinos sulčių ir poros šaukštelių maltų avižų. Pieno ir vaisių rūgštys lygina veido spalvą, mažina paraudimus, dezinfekuoja, mažina uždegiminius procesus, skaistina ir atgaivina odą, o avižos drėkina, ramina ir švelnina. Lepindama veido odą nepamiršau ir kaklo, o palaikius kaukę apie 15 minučių nuprausiau šiltu vandeniu.

3 žingsnis – aliejaus kaukė. Ji valo (nes aliejaus riebalai pritraukia odos riebalus), gydo ir puoselėja odą. Pasidariau mišinį iš tyro alyvuogių aliejaus ir šlakelio ricinos aliejaus (pastarojo kiekis turėtų sudaryti trečdalį mišinio, jei oda riebi, ir dešimtadalį – jei sausa). Įmasažuojam aliejų į odą, leidžiam paveikti ir karštu vandeniu sudrėkintu rankšluosčiu per kelis kartus pašalinam jo perteklių.

Nereikėtų šių procedūrų kartoti dažniau, nei kartą per savaitę. Į gražumą!

5 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams