Tik aliejus ir vanduo

2011-06-01

Kai aš, apimta savo naujosios manijos, karštligiškai skaitinėju po ranka pakliuvusių kremų etiketes, mane labiausiai erzina tas nesibaigiantis keliolikos eilučių sudėtinių dalių sąrašas. Ir ne tik kremuose, maisto produktuose taip pat – atrodo, kodėl negalėtų būti taip, kaip to vieno prekybcentrio reklamoje: juk aliejus – tai aliejus, kodėl jogurtas su braškėmis negalėtų susidėti iš dviejų dalių – jogurto ir braškių? O kremas su alijošiumi – iš aliejaus, vandens ir alijošiaus? Nes vienas sudėtines dalis reikia pakvėpinti, kitas sutirštinti, trečias pakonservuoti, ketvirtas dar kažkaip patobulinti… Juk vasara, norisi, kad gyvenimas būtų paprastesnis! Todėl ėmiau ir susisukau sau paprastutėlaitį kremą kūnui be jokių pašalinių dalykų, netgi be kaitinimo – tik aliejus, vanduo ir nenuilstantis mano rankučių darbas.

Rinkdamasi aliejus šiam kremui atkreipiau dėmesį į jų natūraliai turimą SPF (sun protection factor – apsaugos nuo saulės faktorių), kad galėčiau sau ramia galva blauzdas spinduliams atkišti. Vykstant arčiau pusiaujo nerizikuosiu ir naudosiu pirktines priemones, tačiau vietinės saulutės mano oda visai nesigėdija ir neraudonuoja, taigi štai ką naudojau:

22 g sviestmedžio aliejaus – SPF 6;
10 g kokosų aliejaus – SPF 2;
8 ml kviečių gemalų aliejaus – SPF 20;
8 ml kanapių aliejaus – SPF 6;
18 ml ylang ylang gėlių vandens.

Kūno kremas

Kaip jau minėjau – jokio kaitinimo! Atsisvėriau sviestmedžio aliejaus, pamažu vieną po kito į jį įsukau kitus aliejus, galiausiai vandenį švirkščiau lėtai, nuolat pamakaluodama ir tik po kelis mililitrus, nes kitaip plaukiotų skystimėlis riebalų paviršiuj ir tiek. Sukau, sukau, sukau šimtą kartų ir gavau kremą! Netgi labai nuostabų, sakyčiau. Tikrai. Paprasta ir nesudėtinga.

8 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams