Taisyk žodžiui kelią

2009-01-06


© Modestulo

Ir žinai, kas mane labiausiai biesina? Gero turinio tinklaraščiai su neįmanomu skaičiumi rašybos klaidų! Kai kas nors dėl ko nors varo ant mano pinkcity.lt, tyliai sau paburbu “nepatinka – neskaityk”, bet ką daryt, jei man patinka, o skaityti negaliu? Naujausias pavyzdys, didysis šio įrašo įkvėpėjas – Ąžuolas ir draugai. Netgi nominuoti Pravdoje. Ir čia nėra net ko lyginti nei su Maistu Ausims, nei su qemm, kurių autoriai norėdami sukurptų taisyklingiausią tekstą, bet tinklaraščiuose bendrauja savo stiliumi, sąmoningai nusižengdami kalbos kultūrai ir tuo būdami savotiškai žavūs. Išmok taisykles, kad galėtum jas laužyti, sakė Dalai Lama, berods. UFB su qemm’u moka, o ąžuoliečiai – nė velnio. O skaityti norėtųsi.

Šitą ligą – pastebėti net menkiausias rašybos klaidas – turiu jau seniai. Pamenu, kai studijų laikais su grupiokais keisdavomės konspektais, iš pradžių kompiuteryje išsitaisydavau klaidas, nes kai bandydavau mokytis iš nevėkšliško teksto, viskas, ką atsimindavau, tebūdavo tos suknistos klaidos. Mano protas susikoncentruoja ties jomis ir negaliu priimti jokios kitos informacijos. Pradedu mąstyti apie taip susivėlusį asmenį, numanomas gilumines jo problemas ir sunkią vaikystę, kai niekas vargšiukui nepasakė “moki žodį – žinai kelią”. Smagu nors tiek, kad gyvenu su žmogumi, kuris rašo ir kalba normaliai (tik vieno žodžio vietininko linksnio nemoka kirčiuoti, bet su tiek susitaikiau), nes pasiuntu dėl klaidų nerealiai. Pamatytumėt mūsų sms’us – visi su lietuviškais rašmenimis, sakiniai iš didžiosios prasideda. Ką jau bekalbėt apie rašymą kompiuteriu.

O apie tinklaraštį?

***

Šio įrašo tikslas nėra kažką pamokyti ar pasipuikuoti savo taisyklinga rašyba, tai tiesiog sukilusių emocijų išdava bei smagių kolegų tinklaraščių reklama.

39 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams