• Renginiai


  Rašymo terapija

  Moters kelionė

  Kūrybinis nuotykis

  Mamos-dukros ryšys

  Mamos-dukros ryšys

  Giluminis atsipalaidavimas

 • Rūta Šepetys: Druska jūrai

  2020-09-25

  Plūduriuodami juodoje jūroje turėjome žiūrėti, kaip siaubingai miršta tūkstančiai žmonių. Prispaudusi prie savęs kūdikį užsimerkiau. Bet mintyse negailestingai regėjau: baisingai pakrypęs denis; moteris meta jūreiviui kūdikį. Jis nesugauna. Kūdikis atsitrenkia į valties šoną ir plumpteli jūron. Tūkstančiai žmonių iš nevilties šoka žemyn ir užspringę vandeniu skęsta. Dumbliai užkemša burnas ir nosis, plaučiai subliūkšta. Aukštos bangos, tūžminga jūra, sniegas ir vėtra.

  Kažkaip įsivėliau aš į tą Antrojo pasaulinio karo temą – kai pagalvoji, kad tokie siaubingi dalykai vyko taip neseniai, šiurpas nupurto suvokiant, kad visa tai gali ir mums nutikti, bet kada. Po visai patikusios Tarp pilkų debesų mielai paėmiau į rankas Druską jūrai. Nors čia veiksmas vyksta Rytprūsiuose, kur didesnė baisybė grėsė iš nacių stovyklos, rusų invazija dar žiauriau sustiprino pavojingą kasdienybę.

  Druska jūrai

  Romanas nepaprastai stipriai emociškai įtraukė – nors iš pradžių kiek trikdė tai, kad istorija pasakojama net keturių personažų lūpomis, bet įsivažiavus negalėjau paleisti knygos iš rankų. Neveltui autorė Carnegie medalį už šį nuostabų kūrinį gavo. Esu sužavėta, kartu ir supurtyta žiaurios karo tikrovės. Rekomenduoju paskaityti ir Tau.

  Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.

  Nėra komentarų

  Komentarų dar nėra. Nori būti pirmas/-a?

  Pasisakyti

  RSS šaltinis šio įrašo komentarams