Rafinuotas svingerių vakarėlis su domino

2008-05-07

domino.jpgŠitaip blogosferą vakar pavadino Leonidas Donskis savo laidoje „Be pykčio“. Jo teigimu, blogerių ir komentatorių anonimiškumas yra neigiamas dalykas, nes visi gali rašyti apie viską, kiekvieno kasdieninis žodis transliuojamas į viešąją erdvę, be jokio filtro. Laidos svečiai – tradicinės žiniasklaidos atstovai, kurių vienas rašo tinklaraštį, – jam oponuodami vardino blogų privalumus: savikūros elementą, visiškai tiesioginį kontaktą su skaitytojais, piliečių kontrolę (pamatęs seimūną su meiluže gali įdėti pas save jų nuotrauką, nereikia kviestis žurnalistų), tautos bendravimą pačios su savim.

Manau, p. Donskis nebuvo pakankamai pasiruošęs laidai ir plačiau pasidomėjęs blogosferos virtuve. Taip, galbūt pirmą kartą į kokį plačiai komentuojamą tinklaraštį užklydęs asmuo gali pagalvoti, kokie čia visi užsislaptinę nick’ais ir pan., bet labiau įsigilinęs pamatai, kad anonimiškumo ne tiek ir daug. Paimkime populiariausius tinklaraščius Lietuvoje – kelių iš jų autoriai yra mums nežinomi? Tačiau net ir su jais galime susisiekti el. paštu ar kitais el. kanalais, taigi bendravimas tampa betarpiškas ir asmeninis. Anonimiškumo ribas nustatome patys, tačiau kasdien bendraudami ir skaitydami vienas kito dienoraščius neišvengiamai tampame pažįstami. Tuo pačiu ir atsiranda atsakomybė už savo žodžius, pateikiamos informacijos tikrumą – šis parametras buvo paminėtas kaip tradicinės žiniasklaidos pranašumas prieš tinklaraščius. Aš manau priešingai – jei kažkoks žurnalistas, kurio nepažįstu, giria ar peikia tam tikrą dalyką, niekad negaliu būt tikra, ar jam už tai nesumokėjo. Tuo tarpu blogosferoj mes aukštindami kažkokį produktą jaučiam pareigą pasiteisinti, ar mums tikrai tai taip labai patinka, ar mūsų paprašė pareklamuoti, o gal ir davė už tai grynųjų. Taigi išlaikomas skaitytojų pasitikėjimas.

Taigi p. Leonido įvardinti minusai, mano nuomone, yra neteisingi. Mes ne svingeriai. Nors gal ir rafinuoti. Bet be domino.

10 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams