Misija: vestuvės. –ienė vs. -ė

2009-08-13

Na štai, jau išdidžiai galiu pareikšti, kad daugiau kaip pusmetį nedirbu ir esu tuo patenkinta. Aišku, iš dyko buvimo prisigalvoju slaptų priežasčių darbo neieškojimui pateisinti, pavyzdžiui, pirmąjį ketvirtį paklausta būčiau atsakiusi, jog esu rašytoja, tiesa, dar nieko neparašiusi, bet mintyse brandinanti svaiginančią knygos idėją. Deja, brandinimas kažkaip užslopo, bet dabar užtat turiu naują troškimą – gyventi kaip roko žvaigždė! Turėti pilną šaldytuvą įvairiausių gėrimų, nes niekada negali žinoti, ko užsimanysiu; rengtis, šukuotis ir dažytis genialiai nuostabiai, išėjus į gatvę be makiažo būtinai dengti akis saulės akiniais, ir dar – man reikia normaliai pasivadinti.

Tobuliausia, kai tikrieji vardas ir pavardė skamba kaip slapyvardis, pavyzdžiui, Salomėja Misė (žinau, žinau, mieloji, kaip nemėgsti reklamos, bet Tu toks idealus pavyzdys, aš nieko negaliu padaryti!) Ir tai turbūt yra pagrindinė priežastis, kodėl niekada netapsiu -iene. Kam vietoj penkių pavardės raidžių rinktis aštuonias? Kokią žinai žvaidždę -ienę (išskyrus Paltinienę, aišku)? Antroji priežastis – man ši pavardės galūnė asocijuojasi su maisto pavadinimais: kiaušiniene, kopūstiene ir panašiai. O tas moterų emancipacijos reikaliukas būtų paskutinėj vietoj – juk patriarchalinę tradiciją vis viena vykdau, pasiimdama vyro pavardės šaknį. Gaila, aišku, kad pirmoji ir geriausiai žinoma -ienės neigėja/-ės pasirinkėja yra Zvonkė, viešas pajuokos objektas, į kurį nesilygiuotina, bet tai ką. Gal užslops greitu metu jos žvaigždelė.

O draugės visos ištekėjusios -ienėm patapo. Tik keletą klasiokių ir grupiokių turiu, nauja mada pasekusių. Aišku, kai kurios pavardės žiauriai nenormaliai skamba, prie šaknies vien -ė pridėjus, ypač tos, kurios lenkišką priesagą turi (kaip, pvz., Eglija Vaitkevičė – tikrai ne lietuviškas sąskambis), bet jei vyras būtų koks nors Kregždė, tikra keistuole pavadinčiau Kregždiene patapusią! (Jovita Kregždė, Tu tik pagalvok, tiktų ir rašytojai, ir roko žvaigždei. Bet sueis man ir paprastesnis variantas)

Ane?

35 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams