Maria Molicka: Pasakų terapija

Maria Molicka Pasakų terapijaDabar gyvename visuotinio skubėjimo laikais, kai keičiasi ne tik technika, bet ir visuomeninis, socialinis gyvenimas bei šeima. Anksčiau – ištisus amžius, vėliau – dešimtmečius žmonės galėjo pamažu pratintis prie besiformuojančių naujų situacijų ir sunkių užduočių. Šiandien vaikas, kaip ir suaugusysis, turi prisitaikyti prie greitai besikeičiančių kasdienio gyvenimo reikalavimų, surasti būdų, kaip sėkmingai spręsti kylančias problemas. Gyvenimo tempas nuolat greitėja, aplinkui visa keičiasi vis sparčiau, šeima taip pat, ir tokio visuotinio skubėjimo pasekmes jaučiame visi, bet dažniausiai dėl to kenčia vaikai – jie jaučiasi vieniši, apleisti ir nereikalingi.

Kažkaip ši knyga, nors ir parašyta neabejotinai vaikučius mylinčios ir rūpestingos psichoterapeutės, paliko sauso ir pakankamai nuobodaus vadovėlio įspūdį. Perkrauta teorijos, daugiau nei pusė knygos visiškai neatitinka jos pavadinimo – apie pasakų terapiją pradedama kalbėti tik 188 puslapyje! Knygos gale yra keletas visai smagių šiuolaikiškų pasakėlių, kurias, tikiuosi, pritaikysiu savo darbe, tačiau tikrai džiaugiuosi, kad šios knygos nenusipirkau, kaip kad buvau planavusi – tiesiog pasidariau keleto puslapių kopijas.

O labiausiai dėl savo netikėtumo įstrigo šios interpretacijos:

Kadangi sekso problematika buvo tabu, pasakose nekalbama apie tai tiesiai. „Raudonkepuraitėje“ ir „Miegančiojoje gražuolėje“ naudojamos specialios metaforos ir simboliai. Raudonkepuraitę pirmiausia užkalbina vilkas, draugiškai kalbina savo nusižiūrėtą auką, o paskui klasta įsitempia į lovą. Vilkas žaidžia su Raudonkepuraite, kad paskui ja pasinaudotų. Tie pavojingi vilko žaidimėliai galėjo baigtis tragiškai, jei ne medžiotojas, kuris pasirodė pačiu laiku. Nebus perdėta, jei vilką pavadinsime pedofilu, kuris apsimetęs draugu žaidžia su vaiku ir klastingai planuoja jį nuskriausti.

296 pakankamai moksliškai pilki puslapiai.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 65

9 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Evelina
2011 03 21 | 15:42

Interpretacija tai nieko sau tokia, tikrai nesinori skaityti šios knygos 🙂 Aš pasakų interpretacija labai susižavėjau skaitydama “Bėgančios su vilkais”, bet nemanau, kad ji tinka vaikučiams. Man tai žiauriai gera knyga. Manau, kaip psichologei Tau yra tekę susidurti su šia knyga, ar ne?

PinkCity
2011 03 21 | 16:32

Ji yra viena mano mėgstamiausių!

Evelina
2011 03 21 | 17:18

Geras 😉

teisusis
2011 03 21 | 19:19

ka cia peza pastoviai, “skubejimo laikai, dabar tai jau taip visai kitaip nei anksciau, kad nors nusisauk”, niekas niekur nepasikeite, tie patys zmones tas pats pasaulis, kad ten turi interneta tai dar nereiskia, kad jau skubi.

Mindaugas
2011 03 21 | 20:17

paskutinę citatą tikrai verta išsisaugoti kompe 🙂

Laura
2011 03 22 | 0:14

Tai cia bele ką galima suinterpretuoti panašiu stilium ir sexą visur įžvelgti. 🙂 Beje Bėgančios su vilkais ir man patiko.

Lina
2011 03 22 | 10:14

Manau čia kaip tik labai į temą http://video.yandex.ru/users/sar-matas/view/6/
Apie filmukus vaikams, irgi truputį “persūdyta” kaip ir su ta raudonkepuraite. kaip sakoma kiekvienas mato pagal savo sugedimo laipsnį 🙂

teisusis
2011 03 23 | 20:26

as tai pamenu, kaip maziukas budamas pirma karta isgirdau ta raudonkepuraite(is ploksteles) tai man siaubinga siaubo istorija buvo. dar po sei dienai atsimenu vilko pilvo perpjovimo “scena”, baisiai graudu vilko buvo. kekshe ta raudonkepuraite!

3oratorio
2022 02 17 | 16:05

2personal

Palikti atsakymą