Marci Shimoff: Laimės kodas

Marci Shimoff Laimės kodasKnygoje visą laiką kalbėsiu apie į laimę vedančias aplinkybes. Bet kokios tos „aplinkybės, kurios veda į kančią“ ir trukdo mūsų laimei? Du tokie laimės trukdžiai – mitas apie „daugiau“ ir mitas apie „būsiu laimingas, kai“ mūsų kultūroje yra tokie išplitę, kad ant jų užkibę beveik visi.

Savo tinklaraštį pavadinau Laimės paieškomis, nes man atrodo, kad šis terminas geriausiai apibūdina tai, ką kiekvienas iš mūsų dažniausiai veikiame šiame gyvenime. Apie būdus pasiekti laimę bei kliūtis šiame kelyje rašo ir ką tik mano perskaitytos knygos autorė. Laimės kodas man patiko jau vien dėl to, kad tik šios knygos pasirinkimas ir paėmimas į rankas priverčia susimąstyti apie tai, ar/kokia esu laiminga, o kadangi čia ir dabar akimirkoje laimingi esame beveik visi (mus nelaimingais daro graužatis dėl praeities ir nerimas dėl ateities), vien šis stabtelėjimas sukelia laimės pojūtį.

Mintys yra tik energijos paketai, suformuoti smegenyse vykstančių neurocheminių reakcijų, išmatuojamų elektros impulsais arba bangos dažniais. Mintys ne visuomet parodo tikslų tikrovės vaizdą, bet protas vis vien jas ir toliau transliuoja. Kai atkreipiate dėmesį į neigiamas savo mintis ir suprantate, kad neturite jomis tikėti, sumažėja jų galia priversti jus kentėti.

Kadangi mano sąmoningos laimės paieškos truko ne vienerius metus, daugelį knygoje vardijamų dalykų teko tik prisiminti – apie atsakomybės prisiėmimą sau, apie klaidingas proto mėtomas pinkles, apie kūno puoselėjimą, sveiką mitybą, tinkamą kvėpavimą ir pakankamą judėjimą, apie visus tuos neurofiziologinius dalykėlius, kuriuos studijavau universitete ir kurie įrodo, kad laimė nėra kažkokia neapčiuopiama ir neišmatuojama abstrakcija, apie meditaciją, proto ramybę ir pozityvų mąstymą, apie santykius su žmonėmis ir savo vaidmenį juose, ir taip toliau. Visą tą informaciją gaudavau skirtingais gyvenimo laikotarpiais iš skirtingo tipo šaltinių, o Laimės kode viskas gražiai susisteminta ir aiškiai aprašyta, remiantis tikrų žmonių gyvenimo istorijų pavyzdžiais.

Nėra pasaulyje stipresnių vaistų už tuos, kurie jau yra mūsų galvose! Smegenyse kas sekundę įvyksta daugiau kaip 100000 cheminių reakcijų. Čia sukaupta tikra natūralių laimę stiprinančių vaistų farmakopėja: tai endorfinai (smegenų skausmą malšinantis vaistas, tris kartus stipresnis už morfijų), serotoninas (natūraliai ramina nerimą ir mažina depresiją), oksitocinas (laimės hormonas) ir dopaminas (didina budrumą ir malonumo jausmą) bei daug kitų. Jie tik ir laukia, kol bus pasiųsti į tam tikrą organą ar kūno ląstelę. Kadangi smegenų vaistinė veikia visą parą, galite apsirūpinti šiais cheminiais laimės preparatais kada tik norite. O kai ląstelės laimingos, ir jūs laimingi.

376 laimės sklidini puslapiai, motyvuojantys veikti.

Norint kuo greičiau padaryti pažangą, nebūtina šuoliuoti dideliais žingsniais. Užtenka judėti mažais žingsneliais, tik reikia nesustoti. Japonai šiam metodui nusakyti vartoja žodį kazein, pažodžiui verčiamą kaip „nuolatinė pažanga“. Taikant kazein, didelę ir ilgalaikę sėkmę galima pasiekti mažais, nuolat žengiamais žingsneliais. Pasirodo, lėtumas ir pastovumas geriausiai padeda įveikti priešinimąsi pokyčiams.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 1

Pasidalinkite savo mintimis