Mano pirmieji muilai

2013-06-04

Rankų darbo muilas

Saulėtosios pievos

Gaminau iš alyvuogių, raudonųjų palmių, kokosų, ricinos, sviestmedžio ir kakavos aliejų – čia ir kitur aliejus rašau pagal naudotą kiekį, nuo didžiausio iki mažiausio. Žinojau, kad raudonosios palmės dažo geltonai, bet nesitikėjau, kad tiek (aišku, mano naudotas kiekis buvo pakankamai didelis), planavau dalį paryškinti geltona ciberžole, o kitą dalį paspalvinti žaliuoju moliu, kuris dar ir puikiai dezinfekuoja ir valo. Bet dėl tų raudonųjų palmių kontrastingų spalvų nepavyko išgauti: pirmoji mano nesėkmė! Ką gi, iš klaidų mokomės… Nors ir ne toks gražus, kaip tikėjausi, muiliukas puikiai putoja dideliais gražiais burbulais, yra švelnus, kvapnus ir gerai prausia. Tiesa, nuo tų nelemtų raudonųjų palmių puta truputį nusidažo geltonai…

Rankų darbo muilas

Avižų saldėsiai

Tuo pačiu virimu, kaip ir saulėtosios pievos, atskyrusi dalį viralo gaminau kitą muilą – su avižomis. Šios turi visokiausių odai labai tinkančių savybių, tik aš čia vėl truputį susimoviau ir per stambiai maltas avižas įdėjau… Reikia jas iki miltų sutrinti, o aš palikau grūdelius, todėl muilas gavosi pakankamai šiurkštus. Išeitį radau – dažnai vaikštau basomis – ir niekas kitas taip puikiai neatšveičia purvinų padų, kaip šis muiliukas!

Rankų darbo muilas

Šilko hipnozė

Gaminau iš alyvuogių, kokosų, saldžiųjų migdolų, ricinos, kakavos, palmių ir sviestmedžio aliejų. Šilko švelnumo odai reikia šilko švelnumo muilo – tam dėjau laukinio Tussah šilko. Jo sruogas sukarpiau smulkiomis atkarpėlėmis ir ištirpdžiau natrio hidroksido tirpale. Dalį muilo masės spalvinau cinko oksidu, kuris taip pat ir dezinfekuoja odą bei gydo smulkias žaizdeles, kitą dalį – aktyvinta anglimi. Vėlgi tikėjausi gražesnių spalvų ir didesnio kontrasto (balta – juoda), tik antrą kartą man koją pakišo aliejų spalva – šįkart gelsvai žalios alyvuogės. Na, bet raštai matosi, nors ir pilkai gelsvi. Muilas tikrai labai švelnus, glotnus, smagiai putoja, gal dar šiek tiek minkštokas – gaminiams su dideliu kiekiu alyvuogių reikia ilgiau pabręsti.

Rankų darbo muilas

Apelsinų medus

Pagaliau muiliukas, kuriuo esu visapusiškai patenkinta! Tikrai kad trečias kartas nemeluoja… Išvaizda, kvapas, puta, kremiškumas, pojūčiai muilinantis ir po to, viskas taip, kaip norėjau! Gaminau iš kokosų, alyvuogių, palmių, kakavos, ricinos, saldžiųjų migdolų ir raudonųjų palmių aliejaus. Taip, pastarojo dėjau tik kelis procentus, tačiau ir nenaudojant jokių papildomų dažiklių jis suteikė muiliukui šiltą geltoną spalvą. Praturtinau jį medumi, kuris puikiai drėkina odą ir bičių vašku, pakvepinau eteriniais saldžiųjų apelsinų ir pačiulių aliejais. Aliejų dėjau aštuoniais procentais daugiau, nei jų reikia, kad natrio šarmas pagamintų muilą, šis perviršis suteikia nuostabaus kremiškumo pojūtį. Putoja standžia, tankia, ilgai išliekančia, švelnia balta puta, pojūtis toks, lyg teptumeisi rankas ar kūną drėkinančiu losjonu. Puikus dydis – tinka ne tik mano, bet ir mano mylimojo delnams. Nuostabiai kvepia žydinčiu pavasariu, dūzgiančiais sodais ir saldžia šiluma.

Rankų darbo muilas

9 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams