Lisa See: Nepaprasta Peonės meilė

2021-05-17

Dienų dienomis mano sieloje kunkuliavo jausmai, liejosi žodžiai. Nepaliaujamai rašiau. Kai būdavau tokia pavargusi, kad nebegalėdavau rankoje išlaikyti teptuko, prašydavau, kad mano mintis užrašytų Šao. Per kitas kelias dienas padiktavau jai aštuonis eilėraščius. Žodžiai plaukė, tarsi persiko žiedai, pagauti upelio srovės.

Labai keista knyga. Nepasakyčiau, kad neįdomi – tiesiog kitoniška, atspindinti svetimą kultūrą ir senovinį mąstymo būdą, tuometines svetimšalių vertybes. Numirti iš meilės, nusižeminti, kad išaukštintum kitą, dovanoti savo meilę veikiant per kitą asmenį – daugybė neįprastų situacijų aprašoma romane apie XVII a. Kiniją.

Nepaprasta Peonės meilė

Mano skoniui šioje knygoje per daug fantastikos ir mistikos, tad skaityti buvo pakankamai nuobodu, ilgokai užtrukau. Nemečiau knygos vien dėl smalsumo, kaip autorė pabaigs romaną, kuris, atrodo, jau turėjo baigtis pirmuose skyriuose, bet vis tęsėsi ir tęsėsi. Pabaiga, sakyčiau, visai žavinga ir subtili.

Šis romanas yra istorinis, remiasi tikrais įvykiais ir puikiai atspinti visuomenės santvarkos pokyčius bei moterų padėties nestabilumą. Pastaraisiais tūkstantmečiais moterims nuolat teko kentėti nuo vyrų priespaudos, šiame romane atskleidžiama dar viena šių kančių pusė.

Rekomenduoju pasiilgusiems egzotikos tiek laikmečio, tiek vietovės prasme.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 7.

Nėra komentarų

Komentarų dar nėra. Nori būti pirmas/-a?

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams