Kaip pasigaminti rankų kremą

2011-05-10

Mano namudiniame kosmetikos fabrikėlyje darbai vyksta toliau, taigi galiu pademonstruoti, kaip gaminausi rankų kremą. Iš esmės jis gali būti ir kojų kremu, ir pilvo, netgi ir veidui nieko blogo neatsitiks, jei juo patepliosi – rankų kremu jį pavadinau (ir šiai paskirčiai naudoju) todėl, kad jis gaminamas iš paprastų „popigių“ medžiagų, tarkim, vietoj hidrolato naudojau distiliuotą vandenį, nelašinau daug ypatingų eterinių aliejų ir panašiai. Tai žodžiu, 40 ml kremo mums reikės:

 Kaip pasigaminti rankų kremą

6 ml kokosų aliejaus;
5 ml abrikosų kauliukų aliejaus;
2 g kakavos sviesto;
1 ml ricinmedžio aliejaus;
2,5 g emulsinio vaško;
26 ml distiliuoto vandens;
10 lašų augalinio glicerino;
6 lašų vitamino E;
6 lašų ekokonservanto;
2 lašų citronelos eterinio aliejaus.

 Kaip pasigaminti rankų kremą

Viso kremo gamybos proceso metu laikomos švarių rankų ir priemonių taisyklės – stengiamės darbuotis kiek įmanoma steriliau. Visus aliejus, sviestą ir emulsinį vašką sudedam į vieną karščio nebijantį indelį, vandenį supilam į kitą, abu indelius įstatom į karšto vandens indą ir kaitinam, kol abiejuose indeliuose esantys skysčiai pasiekia apie septyniasdešimties laipsnių temperatūrą. Tuomet juos supilam į vieną indą, kurį įstatom į šalto vandens dubenį ir maišom, maišom, maišom.

 Kaip pasigaminti rankų kremą

Skysčiams atvėsus iki maždaug trisdešimties laipsnių ir tapus kremo konsistencijos, sulašinam gliceriną, vitaminą E, ekokonservantą ir eterinį aliejų, dar kartą viską gerai išmaišom ir sudedam į indelį. Malonaus tepliojimosi!

 Kaip pasigaminti rankų kremą

Pastabos: žinoma, aliejus, sviestą ir vandenį galima keisti kitokiais, priklausomai nuo to, kokio poveikio ir naudos norite odai arba paprasčiausiai kokius turite savo spintelėje. Man labai patinka šio kremo tiek konsistencija (lengvai tepasi, gerai įsigeria, nepalieka riebumo pojūčio), tiek kvapas – rankos ilgai kvepia svaigiu citronelos aromatu.

7 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams