Kaip pasigaminti pieno, miltų ir kuo pakeisti kiaušinius

2014-04-29

Žinai tą posakį, kad nieko nėra nepakeičiamo? Virtuvės pasaulyje geriausiai jį iliustruoja veganiški patiekalai, kur nereikia sviesto, nereikia kiaušinių, nereikia pieno, nes viskam yra puikios augalinės kilmės alternatyvos. Po kelių dienų papasakosiu, kaip kepu veganiškus keksiukus, bet jei ten išsiplėsčiau labai apie kiekvieną ingredientą, gautųsi ne receptas, o visas seminaras, kurį perskaitęs gal jau nenorėsi nė virtuvėn žengti, todėl geriau apie viską pažingsniui.

Tikriausiai daug kas neįsivaizduoja maisto ruošimo be kiaušinių, mat jie atlieka visų kitų ingredientų surišimo funkciją. Tačiau juos puikiai galima pakeisti, jei esi alergiškas kiaušiniams, nei jų paprasčiausiai neturi šaldytuve, o verkiant norisi išsikepti pyragą, arba tiesiog jei iš idėjos nevartoji gyvulinės kilmės maisto. Vieną kiaušinį atstos vienas sutrintas bananas (sumaišyk jį su avižom ir prašom sausainiai), pora šaukštų džiovintų slyvų piurė (pamirkyti vandenyje ir sutrinti blenderiu), du arbatiniai šaukšteliai bulvių krakmolo, vienas šaukštas maltų linų sėmenų su trim šaukštais vandens.

Apie pastarąjį būdą – plačiau. Linų sėmenys apskritai yra didžiulis gėris, vaistas nuo visų ligų, kaip sakoma, o ypač gerai tinka jų profilaktikai. Va, dar ir kiaušinius jas pakeisti galima. Kaip minėjau, vietoj vieno kiaušinio – vienas šaukštas linų sėmenų. Jas sumalam kavamale.

Kuo pakeisti kiaušinius

Pilam vandenį, vienam šaukštui sėmenų – trys šaukštai vandens. Paplakam šluotele arba šakute.

Kuo pakeisti kiaušinius

Dedam gerai valandai į šaldytuvą. Ištraukę matom, kad masė tįsta kaip tikri kiaušinio baltymai. Prašom, galima ruošti tešlą.

Kuo pakeisti kiaušinius

Pieną namuose taip pat galima pasigaminti, tam nereikia balkone auginti karvės, ožkos ar kupranugario, pakanka saujos migdolų. Puslitriui pieno – maždaug 100g riešutų ir dviejų stiklinių vandens. Migdolus pamerkiame į vandenį nakčiai.

Kuo pakeisti pieną

Kitą dieną dedam juos į blenderį, supilam porą stiklinių vandens, sumalam.

Kuo pakeisti pieną

Perkošiam per marliuką, gerai paspausdami.

Kuo pakeisti pieną

Prašom, pienas!

Midgolų miltai

Migdolų išspaudas pažeriam ant kepimo popieriaus skardoje, pakepinam apie 45 minutes 100 laipsnių temperatūroje, permalam kavamale ir turim kuo skaniausiai kvepiančius migdolų miltus!

Midgolų miltai

Būtų smagu, jei ir tu pasidalintum savo atradimais, ką kuo virtuvėje pakeisti galima, nes labai smalsu.

3 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams