• Renginiai


  Rašymo terapija

  Moters kelionė

  Kūrybinis nuotykis

  Moters-vyro ryšio terapija

  Mamos-dukros ryšys

  Mamos-dukros ryšys

  Giluminis atsipalaidavimas

 • Kaip pasigaminti pieno, miltų ir kuo pakeisti kiaušinius

  2014-04-29

  Žinai tą posakį, kad nieko nėra nepakeičiamo? Virtuvės pasaulyje geriausiai jį iliustruoja veganiški patiekalai, kur nereikia sviesto, nereikia kiaušinių, nereikia pieno, nes viskam yra puikios augalinės kilmės alternatyvos. Po kelių dienų papasakosiu, kaip kepu veganiškus keksiukus, bet jei ten išsiplėsčiau labai apie kiekvieną ingredientą, gautųsi ne receptas, o visas seminaras, kurį perskaitęs gal jau nenorėsi nė virtuvėn žengti, todėl geriau apie viską pažingsniui.

  Tikriausiai daug kas neįsivaizduoja maisto ruošimo be kiaušinių, mat jie atlieka visų kitų ingredientų surišimo funkciją. Tačiau juos puikiai galima pakeisti, jei esi alergiškas kiaušiniams, nei jų paprasčiausiai neturi šaldytuve, o verkiant norisi išsikepti pyragą, arba tiesiog jei iš idėjos nevartoji gyvulinės kilmės maisto. Vieną kiaušinį atstos vienas sutrintas bananas (sumaišyk jį su avižom ir prašom sausainiai), pora šaukštų džiovintų slyvų piurė (pamirkyti vandenyje ir sutrinti blenderiu), du arbatiniai šaukšteliai bulvių krakmolo, vienas šaukštas maltų linų sėmenų su trim šaukštais vandens.

  Apie pastarąjį būdą – plačiau. Linų sėmenys apskritai yra didžiulis gėris, vaistas nuo visų ligų, kaip sakoma, o ypač gerai tinka jų profilaktikai. Va, dar ir kiaušinius jas pakeisti galima. Kaip minėjau, vietoj vieno kiaušinio – vienas šaukštas linų sėmenų. Jas sumalam kavamale.

  Kuo pakeisti kiaušinius

  Pilam vandenį, vienam šaukštui sėmenų – trys šaukštai vandens. Paplakam šluotele arba šakute.

  Kuo pakeisti kiaušinius

  Dedam gerai valandai į šaldytuvą. Ištraukę matom, kad masė tįsta kaip tikri kiaušinio baltymai. Prašom, galima ruošti tešlą.

  Kuo pakeisti kiaušinius

  Pieną namuose taip pat galima pasigaminti, tam nereikia balkone auginti karvės, ožkos ar kupranugario, pakanka saujos migdolų. Puslitriui pieno – maždaug 100g riešutų ir dviejų stiklinių vandens. Migdolus pamerkiame į vandenį nakčiai.

  Kuo pakeisti pieną

  Kitą dieną dedam juos į blenderį, supilam porą stiklinių vandens, sumalam.

  Kuo pakeisti pieną

  Perkošiam per marliuką, gerai paspausdami.

  Kuo pakeisti pieną

  Prašom, pienas!

  Midgolų miltai

  Migdolų išspaudas pažeriam ant kepimo popieriaus skardoje, pakepinam apie 45 minutes 100 laipsnių temperatūroje, permalam kavamale ir turim kuo skaniausiai kvepiančius migdolų miltus!

  Midgolų miltai

  Būtų smagu, jei ir tu pasidalintum savo atradimais, ką kuo virtuvėje pakeisti galima, nes labai smalsu.

  3 komentarai (-ų)

  Pasisakyti

  RSS šaltinis šio įrašo komentarams