Kaip pasigaminti kvapus namams

2013-05-24

Iš tikrųjų tai bandžiau kurti kvepalus sau, o ne namams, bet pauosčiusi po poros mėnesių subrendusį rezultatą supratau – ne, tai ne mano kvapas. Per saldus, per daug apvalus, per lengvas, per daug nešantis aukštyn ir tolyn. Man norisi kažko klampesnio, žemiškesnio, gamtiškesnio. O šis – grynai tobulai tinkamas pavadinti „home sweet home“, jei namus įsivaizduojame ne kaip grandinėmis pririšančią tvirtovę, o erdvę, kuri nuolat traukia savin sugrįžti, kai esi nutolęs. Tai namai, kuriuose kepamos cinamoninės bandelės, kuriuose gardžiai juokiamasi ir kurie neturi griežtų taisyklių, kada eiti miegoti. Tokie lengvabūdiški, bet jaukūs, tvirti, bet smagūs, skersvėjuoti, bet gaivūs ir švieži.

Namų kvapas

Kvepalai iš pradžių padvelkia erotiškaisiais jazminais, sumišusiais su citrusų rūgštele, tuomet užplūsta šiltų prieskonių banga ir galiausiai visu saldumu išsiskleidžia vanilė su saldžiais pyragėliais. Pagrindą kūriau iš pačiulių, vanilės ir benzoino, į širdį įdėjau arabinius jazminaičius, smilkalines bosvelijas, mirą ir gvazdikėlius, o viršutinei natai parinkau juoduosius pipirus, saldžiuosius apelsinus ir mandarinus.

Kvepalus sudaro trečdalis eterinių aliejų ir du trečdaliai spirito. Jo neturint galima naudoti kuo stipresnę degtinę. Visus minėtus ingredientus sumaišiau ir laikiau tamsoj sandariai uždarytus du mėnesius. Supyliau į buteliuką su pagaliukais, kurį turėjau iš anksčiau, o galima naudoti ir bet kokį dailesnį butelaitį su mediniais iešmukais, skirtais kepsniams. Įmerkti pagaliukai prisigeria kvapo – op, apverčiam juos. Po kurio laiko nebeužuodžiam savo maloniojo namų aromato – op, vėl apverčiam. Jei dar tik pradedi susipažinti su aromaterapija ir savo arsenale neturi daug buteliukų su kvapniosiomis substancijomis, visai nebūtina makaluoti kvepalų iš dešimties ingredientų – pakanka vieno – kelių mėgstamų eterinių aliejų.

Kuo norėtum, kad kvepėtų Tavo namai?

2 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams