Kaip pasigaminti dantų pastą

2013-04-04

Turiu tokį trūkumą – nemoku nuryti tablečių. Todėl jas kramtau. Kažkada gydytoja buvo išrašiusi geležies tablečių, tai ir jas kramčiau, dėl to dantys pajuodę buvo. Nuėjau pas burnos higienistę išsivalyti, o ji klausia: „Gal kartais su blend-a-med dantis valotės? Nes būna, kad nuo jos taip dantys pajuosta“. Na šakės. Niekad nežinai, kokių nesąmonių tie kosmetikos ir higienos prekių gamintojai prikrauna. Jau geriau pačiam viską gamintis. Dantų pastai (100g) reikės:

Dantų pastos gamyba

30g kalcio karbonato – švelniam šveitimui;
20g ksilitolio – antimikrobinės/antibakterinės medžiagos, saugančios dantis nuo karieso ir gedimo bei suteikiančios pastai malonaus saldumo;
18g žaliojo molio – jis valo ir gydo;
0,5g sodos – balina dantis ir švelniai šveičia;
18g šaltmėtės hidrolato – suteikia burnai gaivų kvapą ir miltelius paverčia košele;
10g augalinio glicerino – švelniai tekstūrai;
0,5g ksantano – masės sutirštinimui ir stabilizavimui;
0,1g mentolio kristalų – gaiviam burnos kvapui ir nemalonių kvapų neutralizavimui;
3g cukraus putoklio (INCI: Decyl glucoside) – kad dantų pasta putotų;
20 lašų šaltmėtės eterinio aliejaus (toliau – EA) – gaiviam kvapui;
10 lašų arbatmedžio EA – puikiai kovoja su bakterijomis ir burnos infekcijomis (gingivitu, dantenų pūlinukais ir žaizdelėmis);
6 lašai miros EA – taip pat veikia prieš bakterijas, mikrobus bei dantenų ligas;
3 lašai gvazdikėlių EA – itin stiprus antimikrobinis ir antiinfekcinis dalykėlis;
10 lašų konservanto (suderinamo su ksantanu, pvz. aš naudojau INCI: Benzyl alcohol, Dehydroacetic acid) – kad dantų pasta ilgiau galiotų.

Viename indelyje sumaišome birias medžiagas – kalcio karbonatą, ksilitolį, žaliąjį molį ir sodą, hidrolatą šiek tiek pašildome, kad ištirptų mentolio kristalai, tada dedame gliceriną ir sutirštiname ksantanu.

Dantų pastos gamyba

Suplakame skystas ir birias medžiagas į vientisą košelę, sulašiname eterinius aliejus, konservantą, atsargiai įmaišome cukraus putoklį (kad nesuputotų anksčiau laiko) ir sukrauname į indelį. Aš nusipirkau specialų buteliuką dantų pastai su dozatoriumi, bet galima ir į bet kokį dezinfekuotą stiklainiuką sudėti ir mentele teptis ant šepetėlio.

Dantų pastos gamyba

Dantų pasta maloniai saldi, švelniai valo, šveičia, saugo nuo mikrobų ir burnos bei dantenų ligų, smagiai putoja ir gaiviai kvepia. Ir dantys nuo jos nejuoduoja. Žodžiu, tik gaminkis, valykis ir džiaukis!

Dantų pastos gamyba

8 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams