Kaip ateinančius metus išgyvensi, paskolų mokėtojau?

2008-11-12

Dažnai vadovėliai a la kaip-tapti-milijonieriumi pabrėžia, kad reikia gyventi pagal išgales, taip, kiek uždirbi, tik šiek tiek kukliau, dalį pajamų atidedant taupymui. Tuo tarpu tokie a la psichologai kaip aš rėkia – gyvenk čia ir dabar, gyvenimas yra tai, kas vyksta šią akimirką! Ir klauso gi žmonės – pasiima paskolą būstui, išsimokėtinai baldus, buitinę techniką ir dar kokį automobilį. Gyvena sau kaip ponai ir naktim nemiega nagus grauždami. Atidundėjus natūraliam ekonomikos nuosmūkiui kaltina politikus, kad šie nieko nedaro dėl jų gerovės! Jau dabar nekilnojamas turtas gerokai atpigęs, man bus taip smagu pažiūrėt, kaip tuoj pasipils butukai iš varžytinių, nes visai nebeišgalės vargšai skolininkai išsimokėt. Negražu juoktis iš žmonių nelaimių, nu bet taip faina sau įrodyt, kad mano principas gyventi tik iš savo pajamų pasiteisina!

Nežinau, kas čia kaltas, ar tėvų man įskiepytas taupumas, ar didesnis nei įprastai nerimo dėl ateities lygis, bet skolintis nemėgstu žiauriai. Nesu gyvenime jokios paskolos pasiėmusi, jokio daikto išsimokėtinai nepirkau, net telefono. Viskam pamažu susitaupau ir įsigyju, ko man reikia. Tai visiškai nėra susiję su gaunamo darbo užmokesčio dydžiu, nes akivaizdu, kad vieni gauna dešimt tūkstančių ir visus iššvaistę vos sulaukia kitos algos, o kiti iš vargano tūkstantėlio sugeba šimtinę juodai dienai atsidėti. Esmė yra požiūris (ta reklama, kur sako, kad visų pinigų neuždirbsi, dalį gali pasiskolinti, mane užveda!)

Aišku, kai nueinu į naujos statybos butą su dideliais langais per visą sieną ir mažais radiatoriukais bei palyginu su savojo atvirkštinėmis proporcijomis, pagraužia pavydo kirminėlis, bet kai galiu drąsiai tvirtinti, kad neturiu jokių finansinių įsipareigojimų, užpavydžiu pati sau! Ir todėl man patinka mano požiūris. Ir todėl dar kartą sakau, kad krizės baubo nebijau.

P.S. Atsiprašau, jei Tau ši tema skaudi. Užtat tikriausiai Tavo sofa gražesnė.

23 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams