Ką pamatyti ir ką aplankyti šalia Koso salos: Nisyros. Beveik 4 dalis

2011-06-25

Dauguma Koso miestų yra įsikūrę prie jūros, todėl uostuose siūlomos kelionės laivu į kitas salas arba Turkiją. Kažkaip man atrodo, kad vis viena kadanors neišvengiamai teks ir turkų žemėse paatostogauti, todėl nematau prasmės mokėti už kelionę į ten ir vizą vienai dienai. Taip pat labai populiarus pasiūlymas – trijų salų poilsinė kelionė, tačiau kiek supratau iš ją siūlančių organizatorių, tose salose nieko daugiau negalima veikti, tik vartytis nuo vieno šono ant kito skirtinguose paplūdimiuose. Man norėjosi daugiau, todėl pasirinkau kelionę į Nisyros salą. Galima pirkti tik kelionę laivu (~25€ iš Kardamenos), o paskui sėsti į vietinį autobusą ir juo vykti į vulkano kraterį (8€), tačiau kaip supratau ten nevisuomet užtenka vietų tuose autobusuose, taigi saugiau ir pigiau man pasirodė pirkti visą kelionių paketą, į kurį įeina paėmimas nuo viešbučio, nuvežimas į Kardameną, nuplukdymas į Nisyros, nuvežimas į kraterį bei vietinio gido paslaugos (papasakoja daug įdomių dalykų) ir sumokėti už visa tai 30€. Sala man nerealiai patiko, dieną praleidau puikiai, ir štai to priežastys:

Nisyros

Vulkanas. Paskutinį kartą buvo išsiveržęs XIX a. pabaigoje, susideda iš penkių kraterių, didžiausio iš jų, vardu Stefanos, dugnu Tu gali pasivaikščioti! Tvyro aitrus sieros kvapas, padai svyla ir reikia saugotis kunkuliuojančių skylių – iš jų einantys garai gali nudeginti. Nepaprastas pojūtis žinoti, kad pragaras – vos per metrą žemyn nuo Tavęs!

Nisyros

Mandraki. Salos sostinė ir didžiausias miestas – nepaprastai jaukus ir mielas, gatvės neįmanomo siaurumo – automobiliu retai kur pravažiuosi, užtai nardoma motoroleriais, miesto valdžia visomis išgalėmis stengiasi išsaugoti tradicinio graikiško miestelio vaizdą – griežtos statybos ir apdailos taisyklės neleidžia statyti daugiau nei dviejų aukštų namų, visos langinės ir lauko durys privalo būti medinės, tapytos rankomis. Slenksčiai išdėlioti juodų ir baltų akmenėlių mozaikomis, vaizduojančiomis delfinus, paukščius, gėles ar šiaip puošiančiomis ornamentais.

Skanumynai. Mažose parduotuvėlėse pardavinėjamas vietoje pagamintas migdolų, cinamonų sirupas, kurių gėrimais šeimininkės mielai (ir nemokamai!) vaišina svečius, saldūs konservuoti pomidorai, medus, aliejus – viskas iš Nisyros saloje augančių produktų! Ne skanumynas, bet šiaip naudingas dalykas, išgaunamas saloje ir čia pardavinėjamas – natūrali pemza. Kulniukams pagramdyti.

Nisyros

Paplūdimiai. Turėčiau vartoti mažybinę šio žodžio formą, nes jie labai trumpi, dailiai įsiterpę į bendrą miesto vaizdą, krantas geras – lengvo smulkaus smėliuko, pakankamai seklus, taigi smagu maudytis.

Šv. Mergelės Marijos vienuolynas. Tikintiesiems galbūt šis punktas turėtų būti pirmuoju, nes Marijos ikona čia laikoma tikra šventenybe, jos atsiradimo istorija pasakojama kaip stebuklas, o rugpjūčio penkioliktą, per Marijos ėmimo dangun šventę prie šio paveikslo plūsta minios piligrimų, netgi iš JAV, nes tikima, kad ikona turi gydančių galių. Apie vienuolyną pasakojama daug legendų ir istorijų, taigi jame verta apsilankyti.

Nisyros

Archeologijos muziejus. Vėlgi mažybine forma reikėtų rašyti, nes jis nedidelis, visiškai naujas, atvėręs duris vos prieš kelis metus, todėl norėdamas pritraukti daugiau turistų juos įsileidžia tiesiog nemokamai. Keliose salėse eksponuojami radiniai pradedant nuo ketvirto tūkstantmečio prieš mūsų erą, baigiant post-bizantiniu periodu.

Kelionė laivu. Tai jau savaime yra pramoga, ar ne?

1 dalis.

2 dalis.

3 dalis.

6 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams