Ką atsakyčiau Kubiliaus jaunėliui

2010-01-21

Čia pastebėjau, kad jau senokai skyreliui Bedarbystės džiaugsmai nerašiau, tai kad neduokdie nepagalvotum, jog džiaugsmai liūdesiais pavirto, imuosi toliau gvildenti šią atktualią nūdienos temą.

Gal skaitei ar girdėjai, kad Kubiliaus jaunėliui sūnui teko laimė Darbo biržoje užsiregistruoti ir jis tėveliui papasakojo, kaip neefektyviai ši institucija dirba beigi valstybės lėšas švaisto. Atseit jos veikla nėra orientuota į rezultatą. O štai aš norėčiau paoponuoti gerb. jaunėliui (galų gale ir su Darbo biržos teikiamomis paslaugomis susiduriu jau ne pirmą mėnesį, o visus vienuolika). Mano nuomone, priešingai, ši institucija labai orientuota į rezultatą, o ne į konkretaus asmens poreikių tenkinimą, t.y. jiems aktualu bet kokiais įmanomais būdais sumažinti bedarbių skaičių neatsižvelgiant į nieką. Jau esu pasakojusi, kad pirmomis dienomis užsiregistravus Biržoje man buvo pasakyta, jog nei psichologų (mano išsilavinimas), nei personalo specialistų (mano darbo patirtis) Lietuvoje nereikia, todėl sugalvokime Tau naują specialybę – gal administratorė? Ir dabar beveik metus man siūlo įvairius sekretoriavimo darbus. Ir kadangi atsisakyti negalima, nes prarasi bedarbio statusą, aš pasakau, kad išsiųsiu CV, bet, aišku, nesiunčiu. Nes administratore dirbti nenoriu. Bet jiems reikia mane kažkur IŠKIŠTI.

Kafka Prahoje

Jau net nekalbu apie Darbo biržos skelbimuose siūlomą finansinį atlygį. Na gerai, kalbu. Ir turiu pastebėti, kalbu ne tik savo vardu – juk ir su draugais bedarbiais padiskutuojame, ir tos pačios institucijos koridoriuose girdžiu – siūlomos algos yra tokios juokingos, kad labiau apsimoka namie sėdėt (nes kuro kelionėms neišdegini ir valgyklose pietauti nereikia). O Biržos darbuotojos raukia antakius – juk tai geriau, nei nieko (nes pašalpos jau seniai nebegaunu). Tiesą sakant, aš su jomis ir nesiginčiju – žinau, kad jų toks darbas. IŠKIŠTI vargšą bedarbį kad ir už skatikus.

Nu ir dar su tais pačiais draugais bedarbiais padiskutuojame, kad meluoja sakantys, jog darbų nėra. Šią akimirką www.cv.lt 852 pasiūlymai, www.cvbankas.lt 1002, www.cvmarket.lt 718, www.cvonline.lt 783 siūlomi darbukai (aišku, dauguma jų kartojasi per visas keturias svetaines, bet vis tiek). O tie, kurie siūlo dirbti už labai mažai, dar ir www.ldb.lt pasiskelbia. Mano nuomone, dauguma likusiųjų be darbo pamato atsiveriančias galimybes įdomesnei veiklai ir nepuola į pirmą pasitaikiusį darbą už juokingus pinigus, išskyrus tuos, kuriuos spaudžia paskolų našta ir verkiantys alkani vaikai. Todėl į Darbo biržos specialistą, įkyriai siūlantį beleką ir grasinantį, kad atsisakius bus blogai, žiūrima ne kaip į reikalingą draugą pagalbininką, bet kaip į priešą, iš kurio pinklių reikia mokėti gudriai išsisukti.

Ir mano subjektyvia nuomone, jei šią valstybinę instituciją ir reiktų reorganizuoti, tai ta linkme, kad kiekvienam bedarbiui būtų padedama susirasti jo poreikius, polinkius ir lūkesčius atitinkantį darbą. Pabrėžiu – ne surasti darbą, o padėti susirasti. Argi aktyvus savarankiškas pilietis nėra mūsų siekiamybė?

Tokis štai būtų mano oponavimas Kubiliaus jaunėliui.

15 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams