Henry & June: senas filmas apie erotiką dar senesniais laikais

Nors pavadinimas anonsuoja rašytojo Henry Miller‘io ir jo antrosios žmonos aktorės June Miller vardus, tai istorija apie prancūzaitę Anaïs Nin, išgarsėjusią savo dienoraščiais ir erotiniais apsakymais. June, kurią vaidina Uma Thurman, ir Henry pažadina beprotišką Anaïs seksualumą, impulsyvų siekį visu pajėgumu pajusti pilnaverčio gyvenimo šėlsmą, atsiduodant jausmams ir mūzoms, bohemai ir viešnamių malonumams, kūrybai ir beprotiškai meilei, svaigiems ieškojimams ir atradimams.

Henry&June

Anaïs ištekėjusi, jos vyras Hugo smarkiai dirba bankininku, kad žmona galėtų laisvai lieti savo rašytojos talentą, bet ši ilgisi tikrų gyvų žmonių, galinčių sudrebinti sielos gelmes, nes kaip kitaip rašyti? Ir tuomet kaip vėjas atskrieja Henry Miller‘is, sutuoktinį kankina blogos nuojautos, Anaïs jausmų sumaištyje teigia nekenčianti to amerikiečio rašytojo, bet… Ir tuomet dar atplevena gražuolė June, liepsnojanti aistra žmonėms nepaisant jų lyties, įkvepianti iki beprotybės – Henry teigia Vėžio atogrąžą rašantis apie ją, Anaïs taipogi pasišauna rašyti knygą apie ją, June išskrenda Amerikon (veiksmas vyksta nostalgiškai romantiškame Paryžiuje), palikdama du rašytojus vienas kito glėbyje. Anaïs tokia įaudrinta, kad kiekviena kasdienybės smulkmena jai rodosi persmelkta erotikos, ir kibirkščiuoja visas filmas. Taipogi ji drąsi, priima bundančio moteriškumo iššūkius, leidžia jam skleistis eksperimentuose ir biseksualumo pažaduose.

Henry&June

Nors kompleksuoti puritonai per TV diskusijų laidas visa gerkle rėkia, kad šiandieninis kinas yra kiauriai permirkęs seksu, reikia pastebėti, kad jie greičiausiai postringauja apie lėkštas komedijas paaugliams arba smurtines brutalių prievartavimų scenas, tuo tarpu subtili, rafinuota ir elegantiška erotika iš Holivudo – tikra staigmena. Tiesa, ne ypač šviežia – jau prieš dvidešimtmetį sukurta… Bet kadangi abi Miller‘io atogrąžas ką tik perskaičiau, tai ir filmo dabar ėmiausi. Dar būtiniausiai skaitysiu Anaïs Nin „Paukštelius“, prieš porą metų į mūsų kalbą išverstus.

Henry&June

Filmą rekomenduoju merginoms, gyvenančioms Senegalo upėje (dėl erotikos), Vyšniniame butike (dėl vintažinių dalykėlių), Šiukšlynėlyje ir Tarp knygų (dėl Miller‘io), ir Tau – drąsiai pasitinkančiai pavasarį su viskuo, ką jis dosniai dovanoja. Taip.

Henry&June

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 12

9 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Gincherry
2010 03 23 | 12:34

Ooo, butinai reiks paziuret 🙂 Nepazinau Umos Turmon ish pirmo zvilgsnio 🙂

vonioje
2010 03 23 | 15:10

taigi salomėja nemyli millerio 🙂

PinkCity
2010 03 23 | 15:18

Tai gal pamils?

Salomėja
2010 03 23 | 17:48

Kodėl ne? Pusę myliu, pusės ne. Čia jei vertinsim tik pagal dviejų perskaitytų knygų patikimą.

nanimo
2010 03 23 | 18:39

dėkui už rekomendaciją. po bohemiškų skaitymų, norisi pamatyt ir tos bohemijos ekranizaciją.

komjaunuolis
2010 03 23 | 20:46

Na, privertei 6iomis rekomendacijosmi “nupiratauti” filmą. Pažiūrėsiu, ar buvo verta:]

scania
2010 03 23 | 23:20

O Maria De Medeiros nebuvo Lietuvoje? Štai, ką radau:
http://www.monstersandcritics.de/downloads/downloads/articles4/156922/article_images/image6_1254511358.jpg

PinkCity
2010 03 24 | 9:34

nanimo ir komjaunuoli, mano rekomendacija galioja tokiems asmenimis, kuriems patinka tokie filmai, juk negalima rekomenduoti kažko, kas patiks absoliučiai visiems pasaulio žmonėms, ar ne? Čia šitaip iš anksto teisinuosi, jei judviem nepatiks 🙂
scania, ha ha ha!

lorencapelegrini
2010 03 24 | 13:21

ačiū

Palikti atsakymą