Henry & June: senas filmas apie erotiką dar senesniais laikais

2010-03-23

Nors pavadinimas anonsuoja rašytojo Henry Miller‘io ir jo antrosios žmonos aktorės June Miller vardus, tai istorija apie prancūzaitę Anaïs Nin, išgarsėjusią savo dienoraščiais ir erotiniais apsakymais. June, kurią vaidina Uma Thurman, ir Henry pažadina beprotišką Anaïs seksualumą, impulsyvų siekį visu pajėgumu pajusti pilnaverčio gyvenimo šėlsmą, atsiduodant jausmams ir mūzoms, bohemai ir viešnamių malonumams, kūrybai ir beprotiškai meilei, svaigiems ieškojimams ir atradimams.

Henry&June

Anaïs ištekėjusi, jos vyras Hugo smarkiai dirba bankininku, kad žmona galėtų laisvai lieti savo rašytojos talentą, bet ši ilgisi tikrų gyvų žmonių, galinčių sudrebinti sielos gelmes, nes kaip kitaip rašyti? Ir tuomet kaip vėjas atskrieja Henry Miller‘is, sutuoktinį kankina blogos nuojautos, Anaïs jausmų sumaištyje teigia nekenčianti to amerikiečio rašytojo, bet… Ir tuomet dar atplevena gražuolė June, liepsnojanti aistra žmonėms nepaisant jų lyties, įkvepianti iki beprotybės – Henry teigia Vėžio atogrąžą rašantis apie ją, Anaïs taipogi pasišauna rašyti knygą apie ją, June išskrenda Amerikon (veiksmas vyksta nostalgiškai romantiškame Paryžiuje), palikdama du rašytojus vienas kito glėbyje. Anaïs tokia įaudrinta, kad kiekviena kasdienybės smulkmena jai rodosi persmelkta erotikos, ir kibirkščiuoja visas filmas. Taipogi ji drąsi, priima bundančio moteriškumo iššūkius, leidžia jam skleistis eksperimentuose ir biseksualumo pažaduose.

Henry&June

Nors kompleksuoti puritonai per TV diskusijų laidas visa gerkle rėkia, kad šiandieninis kinas yra kiauriai permirkęs seksu, reikia pastebėti, kad jie greičiausiai postringauja apie lėkštas komedijas paaugliams arba smurtines brutalių prievartavimų scenas, tuo tarpu subtili, rafinuota ir elegantiška erotika iš Holivudo – tikra staigmena. Tiesa, ne ypač šviežia – jau prieš dvidešimtmetį sukurta… Bet kadangi abi Miller‘io atogrąžas ką tik perskaičiau, tai ir filmo dabar ėmiausi. Dar būtiniausiai skaitysiu Anaïs Nin „Paukštelius“, prieš porą metų į mūsų kalbą išverstus.

Henry&June

Filmą rekomenduoju merginoms, gyvenančioms Senegalo upėje (dėl erotikos), Vyšniniame butike (dėl vintažinių dalykėlių), Šiukšlynėlyje ir Tarp knygų (dėl Miller‘io), ir Tau – drąsiai pasitinkančiai pavasarį su viskuo, ką jis dosniai dovanoja. Taip.

Henry&June

9 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams