Festivaliai 2008 vasarą Lietuvoje

2008-06-19

vasaros_festivaliai.jpgŽmonės sako, kad vasara yra atostogų metas. Man ji taip pat siejasi su jūra, šiluma, paplūdimio smėliu, tačiau visų šių dalykų galima gauti bet kuriuo metų laiku išvykus kiek tolėliau į pietus – atostogos kainuoja gal net mažiau, nei lietuviškam pajūry, tuo pačiu tai būna puiki proga pabėgti nuo rudeniškų ar pavasariškų darganų. Todėl vasarą stengiuosi kuo turiningiau išnaudoti visus savaitgalius. Šiemet jau spėjau keturis iš jų praleisti pajūry – du lietuviškam, du latviškam. Smagiausi dalykai dar priešaky – vasaros festivaliai!

Internete ieškojau normalaus jų sąrašo, radau vieną tokį šaunų, tik jame surašyti renginiai vyksta užsienyje, o man reikia čia. Todėl susikurpiau kažką panašaus pati. Gal ir Tau bus naudinga.

2008 06 20-29 Klaipėdoj „Pilies džiazo festivalis“. Kaunas Jazz konkurentai? Juokauju. Iš tiesų man jis sukelia vaikystės prisiminimus, kai Laikrodžių muziejaus kiemelyje su visa šeima klausydavomės koncertų…

2008 06 21-23 Jonavoje tarptautinis folkloro festivalis „Trys ratilėliu“. Kasmet dalyvaudavau, o šiemet teks išbandyti, kaip latviai Rasas švenčia, – turėtų būti įspūdinga, nes jiems tai beveik didžiausia metų šventė.

2008 07 04-05 Varniuose, prie Lūksto ežero, tarptautinis bliuzo festivalis „Bliuzo naktys“. Man tai yra kažkas, ko neįmanoma praleisti. Pernai be jo vasara buvo tarsi netikra, nes draugai susigalvojo per 2007 07 07 vestuves, matot, kelti. Šiemet būtinai. Vienas svarbiausių vasaros įvykių.

Dar tą savaitgalį vyks keli festivaliai kitokios muzikos klausytojams:

2008 07 04-05 Kernavėje tarptautinis sunkiosios muzikos festivalis „Pragaro aušra“.

2008 07 05-06 Šventojoje Baltijos šalių muzikos festivalis „Salt Sound“.

2008 07 25-27 Klaipėdoje „Jūros šventė“. Ar yra tokių, kurie nežinotų, kas tai? Iš savo dvidešimt penkerių nugyventų vasarų gal tik kokias keturias praleidau be jos.

2008 07 25-26 Kernavėje „Baltic Prog Fest” roko festivalis. Kol kas nieko neteko girdėti, jokie draugai anei pažįstami nesilankė. Gal visai nieko.

2008 08 01-02 Zaraso saloje tarptautinis festivalis „Roko naktys“. Kažkaip vis nepavykdavo apsilankyt, bet esu tikra, kad atmosfera tokia pat vežanti, kaip per „Bliuzo naktis”. Labai noriu.

Tiems, kam reikia alternatyvos:

2008 08 01 Trakų pilyje „Pure Future“, sako, kad šokių muzikos ir naujųjų technologijų festivalis, na bet atleiskit jūs man skeptikei, festivalis yra kažkas, kas trunka ilgiau nei vieną vakarą, kitaip jis vadinamas tiesiog koncertu. Ne?

2008 08 14-17 prie Norviliškių pilies muzikos ir menų festivalis „Be2Gether“. Pernai žiauriai patiko, ruošiausi būtinai važiuot ir šiemet, bet o tačiau tuo metu būsiu po saulėtu prancūzų dangum…

2008 08 22-24 Zaraso ežero saloje nepriklausomos muzikos ir šiuolaikinės baltiškos kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“. Tikrai žinau, kad žmonės ten nuostabiai praleidžia laiką, nes neapsakomai gera aura tvyro ore.

Jei žinai kokį gerą renginį, vyksiantį šią vasarą Lietuvos teritorijoje, nepatingėk komentaruose įmesti koordinačių. Taip, aš žinau, kad Bjork, Lenny ir REM atvyksta į Lietuvą, tačiau šįkart bandžiau susirašyt datas ir vietas, kur galima praleisti visą savaitgalį, geriausia užmiegant po žvaigždėm ir pabundant su paukščių čiulbesiu. Juk vasara, pramogauti privaloma!

15 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams