• Renginiai


  Mamos-dukros ryšys

  Mamos-dukros ryšys

 • Socializuokimės smarkiau


  PinkCity@FaceBook

  Instagram

  PinkCity@Youtube

  Laimės psichologija

 • Edward St Aubyn: Motinos pienas

  2020-07-01

  Tomuko riksmas Robertui priminė jo paties bejėgiškumą: bedantės burnos niežulį, nevalingus galūnių trūkčiojimus, minkštą momenėlį, kuriame tūnančias smegenis buvo galima pasiekti mažiausiu nykščio spustelėjimu. Robertas prisiminė, kaip kadaise įsimindavo daiktus nė nežinodamas jų pavadinimo ar pavadinimus be pačių daiktų, puldinėjančių jį kiaurą dieną; tiesa, buvo ir dar šis tas, kas tik miglotai iškilo jo galvelėje: pasaulis prieš laukinį vaikystės banalumą, prieš tai, kol dar nebuvo privalu pirmajam išpuolus laukan būtinai sugadinti sniegą, pasaulis, prieš tampant stebėtoju, pro miegamojo langą įbedusiu žvilgsnį į nubalintą kraštovaizdį, kai protas susilieja su tyliųjų kristalų laukais, vis dar laukiančiais didžiojo uogų antplūdžio.

  Šios knygos pasirinkimas buvo tikras kuriozas! Buvau girdėjusi neblogų rekomendacijų apie Motinos pieną, bet tik perskaičiusi šį St Aubyn’o romaną ir žymėdama jį GoodReads‘uose supratau, kad rekomenduojama buvo latvių rašytojos knyga, o aš ką tik perskaičiau trilogijos Patrikas Melrouzas trečiąją dalį. Tiesa, šis kūrinys pakankamai garsus, netgi serialas su Benedict’u Cumberbatch pagal jį sukurptas. Na, žodžiu, gal ir ne be reikalo jis man į rankas pakliuvo.

  Motinos pienas

  Romano pradžia ypatingai įtraukė ir sužavėjo, nes joje meistriškai tiksliai ir jautriai perteikiamos pirmųjų mūsų gyvenimo metų akimirkos, jausenos ir pasaulio patyrimo būdas. Tikėjausi, kad apie tai bus ir visa knyga, tačiau skirtinguose jos skyriuose į šeimos gyvenimą žvelgiama iš skirtingų jos narių perspektyvų – jauniausiojo sūnaus, vyriausiojo sūnaus, tėčio, mamos.

  Tėtis – tai tas Patrikas Melrouzas, apie kurį ir sukasi visa trilogija. Nusivylęs gyvenimu, pavyduliaujantis žmonos dėmesio mažamečiui sūnui, girtaujantis ir filosofuojantis trisdešimtmetis, kurio santykiai su daugeliu yra komplikuoti. Knyga giliai psichologinė, analizuojanti giliausias mūsų sąmonės ertmes, tačiau į pabaigą pabodo.

  Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 7.

  2 komentarai (-ų)

  Pasisakyti

  RSS šaltinis šio įrašo komentarams