David Herbert Lawrence: Ledi Čaterli meilužis

2010-06-14

David Herbert Lawrence Ledi Čaterli meilužisJuk vienintelis dalykas, kuris teikia merginos gyvenimui prasmę ir orumą, yra visiškos, neginčijamos, grynos ir garbingos laisvės siekimas. Kokio di dar esama mergystės tikslo? Tiktai nusipurtyti įsisenėjusį priklausomybės ir išnaudojimo jungą.

Mylinčios Lawrence‘o moterys mane nepaprastai sužavėjo, tačiau greičiausiai žymiausiu laikomas jo romanas apie ledi Čaterli pasirodė esąs prastesnė jų versija. Siužete daug kas kartojasi – dvi seserys, maištaujančios prieš esamą tvarką, anglų aristokratai lyginami su angliakasiais, knygų pabaigoje veiksmas nukeliamas kažkur užsienin… Tais pasikartojimais labai priminė Murakamį amžinai su savo šuliniais ir katėmis.

Jie visi teikė pirmenybę intelektualiniam gyvenimui. Tai, kas jam nepriskirtina, – kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas ir nėra taip svarbu. Niekas neklausia kito žmogaus, kada jis eina į išvietę. Niekam tai neįdomu, išskyrus jį patį.
Taip ir dėl kitų kasdieninių dalykų… grynai tavo reikalas, kaip tu uždirbi pinigus, ar myli savo žmoną, ar turi meilužę. Išskyrus tave, nieko tai nedomina.

Ši knyga Anglijoje ilgą laiką buvo uždrausta dėl nepadorių scenų ir santuokos griovimo aukštinimo, tačiau dabar ledi Čaterli meilės istoriją tie patys britai įtraukė į geriausiųjų dešimtuką. Iš tiesų vyro ir moters santykių tematika čia narpliojama subtiliai, giliai, nuoširdžiai, atidžiai kapstantis po prigimtį ir tradicijas.

Arba moteris gyvena tikrą gyvenimą, arba visą gyvenimą dėl to apgailestauja.

309 puslapiai, kurie nei labai sužavėjo, nei nuvylė. Nesigailiu skaičiusi, nes visgi klasika.

7 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams