Daktaro Parnaso fantazariumas (The Imaginarium of Doctor Parnassus)

2010-06-22

Jis, įklimpęs į tranzą, prasibrauna iki Tavo vaizduotės ir parodo gražiausią pasaulį, apie kokį tik pajėgtum svajoti. Trypiu kojomis iš apmaudo, kad šis daktaras gyvena tik filme, nes taip smalsu būtų pamatyti, kaip atrodytų manasis fantazijų rojus! Turėsiu apie ką mąstyti prieš užmigdama – kursiu mintyse stebuklingus vaizdus ir rinksiuos, kuris arčiausiai širdies…

O filmo kūrėjų fantazija tikrai beribė – jie taip meistriškai žongliruoja įtraukiančiais vaizdais, kad belieka tik žiopčioti ir aikčioti iš nuostabos, o dėl kai kurių detalių, tobulai atkartojančių mano sapnus, net šiurpuliukai nubėga. Puiku puiku puiku! Jau žiūrėjau šį šedevrą porą kartų, bet greičiausiai dar tai darysiu, nes jo pasaka mane tikrai užbūrė.

O ir siužetas klasiškai žavus – apie sandėrį su šėtonu ir jo padarinius. Apie meilę, pasiaukojimą, keliaujantį teatrą ir levituojančius vienuolius. Man, žodžių dresuotojai, ypač paglostė širdį mintis, kad mūsų visata gyvuoja dėl to, kad kažkas kažkur pasakoja mūsų istoriją, ir vos jie nutiltų, viskam ateitų galas. Juk ir Biblija teigia, kad pradžioje buvo Žodis. Ir neurolingvistinis programavimas moko, kaip žodžiai keičia ateitį. Smagu pamatyti, kaip visatos istorijos pasakojimas galėtų atrodyti gyvai.

Šio kūrinio istorija paženklinta vieno iš pagrindinių aktorių mirtimi – įpusėjus filmavimui mirė Heath‘as Ledger‘is, įkūnijęs Tony. Su didžiausia pagarba jo talentui turiu prisipažinti, kad šis faktas leido maloniai pradžiuginti mano akis, mat tam tikrose scenose Heath‘o vietą užėmė Johnny Depp‘as, Jude‘as Law ir Colin‘as Farrell‘as. Žinoma, jei būtų mano valia, visuose filmuose pagrindinius vaidmenis atiduočiau Depp‘ui (ta Karibų piratų vieta, kur visa laivo įgula įgauna Jack‘o Sparrow išvaizdą, būtinai turėtų įeiti į mano fantazariumo dėlionę), tačiau ačiū nors už tiek. O štai Jude‘ui juodai apvedžiotos akys, mano nuomone, visai netinka.

Imaginarium

Dar galėčiau suokti odę kostiumų nuostabumui, teatro dekoracijų išradingumui ir super pokštams apie gigantišką rusišką babušką, bet juk esmė ne tame. Esmė – įspaude, kurį filmas palieka Tavo galvoje. Manojoje jis tvirtai stebuklingas!

9 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams