CV siųskite el. paštu. Prašau.

2008-03-27

phone.jpgAtlieku personalo atranką. Mane stebina žmonių keistenybės. Aišku, prie visko pamažu priprantama, bet na kartais norisi tiems žmonėms žiūrint į akis paklausti: negi Tu nuoširdžiai manai, kad dar nedirbdamas jau esi toks neįtikėtinai svarbus stambiai kompanijai?

Laba diena, skambinu dėl darbo. Dėl kokios pozicijos? Nagi dėl darbo, ko jūs ten ieškot. Ieškome septynių pozicijų darbuotojų, ar pagal jūsų balsą turėčiau nuspręsti, į kurią kandidatuojate?

Ypač nuostabu, kai skambina žmonės siūlydami paslaugas tam tikros įmonės vardu, norėdami bendradarbiauti, puikiai kalba apie savo siūlomas paslaugas, atrodo, kad šimtu procentu jie įsitikinę parduodamų produktų sėkme, o pokalbio pabaigoje pradeda teirautis apie mūsų siūlomą darbą. Tai palaukit, jei jau dirbate tokioje nuostabioje kompanijoje, kuri siūlo tokio aukšto lygio paslaugas, kodėl norite pereiti pas mus? Po velnių, nors jau paskambintumėte iš naujo po pusvalandžio, balso gal nebeatpažinčiau… Nes dabar nei tų paslaugų reikalingumo nebesinori svarstyti, nei jūsų kandidatūros.

Jei skelbime parašau, kad mokėsime du tūkstančius litų, nesiųskite CV su prierašu, kad norite uždirbti mažiausiai penkis. Kad ir koks puikus specialistas būtumėte, na neprimokėsiu juk iš savo kišenės tų tūkstančių. Taip, jei reikia tam tikro išsilavinimo lygio, kurio neturite, bet jūs blizgate turtinga darbui tinkama patirtimi, mielai prašom, bet iš esmės tuos visus reikalavimus rašau ne dėl neturėjimo ką veikti.

Laba diena, kada galėčiau atvykti į pokalbį? Iš pradžių turėtumėte atsiųsti CV nurodytu el. paštu, atrinkus mes jus pasikviesime į pokalbį. Bet juk akis į akį visai kita šneka, kada galėčiau atvykti? Kiekvieną dieną į visas pozicijas bendrai paėmus gaunu kokius dvidešimt – trisdešimt gyvenimo aprašymų, jei kiekvienam iš tų žmonių skirčiau kad ir po penkiolika minučių pokalbiui, kada grįžčiau namo?

O taip, pati linksmiausia dalis yra jūsų CV bei el. pašto adresai, iš kurių siunčiate. Smagiosios kolekcijos nerenku, ir šiaip neviešinčiau, nes konfidencialumo laikausi, na bet patys pamąstykite, kokį įspūdį galiu susidaryti apie būsimą darbuotoją, kurio el. paštas yra aplipęs visokiais xxx, pupytiškumais ir cacalialiom, o CV nurodytas hobi yra seksas. Kaip jūsų laisvalaikio praleidimo būdas padėtų jums būsimame darbe? O, puiku, pridėjote A4 formato dydžio nuotrauką, kurioje stovite vienomis kelnaitėmis rugių lauke. O jūs, kaip suprantu, tikrai buvote gražiausia nuotaka savo vestuvių dieną, todėl nuotraukoje plevėsuojantis veliumas driekiasi per visą CV?

Gramatinės klaidos. Žiaurios. Perskaitykite bent vieną kartą prieš siųsdami, prašau.

O šiaip – jei esate perspektyvus savo srities specialistas, visuomet jūsų CV yra laukiamas el. paštu. Nepamirškite nurodyti, į kokią poziciją kandidatuojate. Iki susitikimo pokalbyje! (pagalvojote, ką rengsitės?)

30 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams