B. K. S. Iyengar: Jogos medis

2010-11-29

B. K. S. Iyengar Jogos medisSusitelkimas į vieną tašką yra koncentracija. Susitelkimas vienu metu į visus taškus yra meditacija. Meditacija yra ir įcentrinė, ir išcentrinė. Koncentruodamiesi jūs susitelkiate į vieną tašką, o visi kiti taškai praranda potencialą. Bet jei neatitraukdami savo dėmesio nuo tempiamos kūno dalies jį išplėstumėte į visas kitas, nenukentėtų nei išorinis pozos vaizdas, nei vidinis poveikis, o jūs išmoktumėte medituoti.

Smagi ir nesudėtinga knygutė apie hatha jogą, surinkta iš autoriaus skaitytų paskaitų ir pokalbių su mokiniais, tikriausiai būtent dėl to pasižyminti lengvu stiliumi, lyg šis jogas iš tiesų Tau šnekėtų. Kai kuriose vietose kalba netgi tampa erzinančiai elementari, tačiau nesu tikra, ar tame nėra nemažai vertėjos kaltės.

Kadangi joga reiškia integraciją, sujungimą į vieną, tai kūno sujungimas su protu, prigimties – su stebėtoju ir yra joga. Anapus nėra nieko – ir yra viskas! Tobulas jogas yra tas, kurio prigimtinės galios liejasi per kraštus.

Joga užsiimu ne vieneri metai ir stengiuosi eiti giliau, nei vien taisyklingas asanų atlikimas. Kartais pastebiu, kad tingisi vėl ir vėl kartoti tas pačias pozas, norisi verčiau laiką paskirti pranajamai, mantroms arba meditacijai, tačiau Jogos medis labai pravertė praplečiant kiekvieno judesio suvokimą, netgi skaitydama nekantravau greičiau padaryti pertraukėlę keleto asanų atlikimui, ir dėl šios naudos labai džiaugiuosi.

Be absoliutaus sąžiningumo, jums dar reikia milžiniško pasitikėjimo, drąsos, ryžto, sąmoningumo, gebėjimo pasinerti ir visiškai užsimiršti. Jei jūsų protas, kūnas ir širdis pasižymės šiomis savybėmis, jums pavyks gerai atlikti pozą. Asana turi visą žmogaus esybę apgaubti grožiu ir spindesiu. Tai – fizinė dvasinės praktikos forma.

224 puslapiai, padėję į kasdien atliekamas asanas pažvelgti naujai.

Jogos kelias veda nuo svyravimų link ramybės, nuo ramybės link visiškos tylos, o nuo visiškos tylos – į sielos praregėjimą.

3 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams