Apie tendencingumą

2012-04-02

Kuo toliau, tuo dažniau populiarioje(-iausioje?) interneto svetainėje pastebiu įsivyraujančią tendenciją neigiamais aspektais atsiliepti apie sveikesnį, tačiau kažkiek nutolusį nuo tradicinio gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, antraštė vakar: „M.Sovetovas atvirai apie žaliavalgystę: staigus perėjimas prie jos gali grėsti ir mirtimi“. Nors iš esmės straipsnis yra propaguojantis žaliavalgystę, ką jo neskaitantys gali pagalvoti vos permetę akimis pavadinimą?

Toliau – straipsniai apie jogą: „Joga ir sekso skandalai“ (apie tai, kad tikroji jogos paskirtis – patirti lytinį pasitenkinimą), „Indijoje medikai ragina suimti garsų jogos guru“ (nes jogai – tai šarlatanai), „Vienas iš nacių lyderių H.Himmleris buvo jogos fanas“ (o Tu juk nenori būti į jį panašus, ar ne?), „Viešai prabilta apie jogos daromą žalą“ (kurią anksčiau visi kažkodėl slėpė) ir taip toliau. Analogiškai pastebimos ir vegetarizmo skatinimo tendencijos: „Raudonos mėsos nevalgančioms moterims – rizika susirgti depresija“, „Vegetarizmas: moteriai reikia mėsos?“ (ko jie prie vienos lyties prikibo?), „Vegetarizmas kenkia širdžiai“ ir, žinoma, viskam aplinkui. Maža to, dar jie lenda ir į motinystės daržą su nuostabiu požiūriu: „Tyrimas: krūtimi maitinami kūdikiai yra labiau suirzę ir daugiau verkia“, „Gimdymas namuose baigėsi tragiškai“, tarsi visi ligoninėse gimstantys kūdikiai sėkmingai išgyvena.

Maistas

Žinoma, žiniasklaidos paskirtis yra informuoti visuomenę apie abi kiekvieno reiškinio puses, bet kažkaip tas nuolatinis spardymas į vienus vartus sudaro įspūdį, kad delfis svajoja apie tobulą savo skaitytojų visuomenę, kuri kūdikius užkemša mišiniais, vietoj sporto renkasi niurksojimą prie kompo, nepamiršus šalia pasidėti kiaulės kojyčių pasigardžiavimui. O paskui stebisi – kodėl mūsų komentatoriai tokie nesveiki?

4 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams