Apie stresą, sveikatą ir grožį

2011-04-27

stresas„O jei kas antrą jogurto indelį tepsi ant būlkos, dėsi ant viršaus kiaulienos kotletą, apibarstysi sūriu ir kečiupu (kad paslėpt jogurto skonį) ir pilvukas nemažės po 2 sav., gausi dar free jogurto pratęsti eksperimentui?“, – klausia Deividas komentare. Tai va būtent, plokščio pilvo rezultatų nepasieksi vien valgydamas Activia jogurtą arba vien nevalgydamas mėsos ar dar kažkokiais kitokiais vienpusiais būdais. Todėl man ir nesuprantamas žmonių tikėjimas dietų poveikiu arba visagale sporto jėga. Mūsų kūnas yra pernelyg sudėtingas organizmas, kad jį galima būtų taip paprastai paveikti ir pasiekti ilgalaikių pokyčių. Štai paprastas receptas dailiai figūrai ir sveikatai – tiesiog pakeisk gyvenimo būdą!

Vienas iš kintamųjų stebuklingoje formulėje šalia subalansuotos mitybos ir judėjimo yra streso mažinimas. Viskas labai paprasta ir aišku: kai patiriame stresą, organizmas pasiruošia “bėk arba kovok” reakcijai, ir visos kūno funkcijos, kurios nepadeda bėgimui arba kovai, laikinai sustabdomos. Į tai įeina ir virškinimas. Elementaru – jei šiuo metu yra svarbesnių reikalų, maistas gali ir palaukti, o laukdamas jis ima gęsti, pūti, ir tuomet pilvelis anaiptol nebelieka plokščias…

Apskritai pastaruoju metu kažkaip dažnai tenka susidurti su nuolat susirūpinusiais, tikrų (bet perdėtai išpūstų) arba išgalvotų bėdų slegiamais žmonėmis, ir nenuostabu, kad kai jie beria ir beria savo skundus, nepamiršta paminėti sveikatos problemų. Taip ir norisi jiems priminti nuvalkiotą, bet tokią tikrą tiesą – atsipeikėkit, juk visos ligos nuo nervų! Toks puikus oras, išeikite pasivaikščioti, pasilepinkite šiltais saulutės spinduliais, pagainiokite šunį po mišką – darbas palauks, erzinantys namiškių įpročiai atrodys ne tokie jau baisūs, kai būsite pailsėję, tik pabandykite nors kiek sumažinti tą savo stresą! Laimingas kūnas netruks atsilyginti puikesne savijauta ir dailesne išvaizda. Rimtai!

1 komentaras

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams