Apie blogerių vardus ir slapyvardžius

2008-01-05

hello.jpgVakarykščiame įraše rašiau, kad sesutė nepradeda bloginti, nes nesusigalvoja slapyvardžio, apie šią problemą prasitarė ir komentatorius RKR. Dėl gilių savo įsitikinimų patarimų stengiuosi nedalinti, nes kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo veiksmus, o gaudamas patarimus atsakomybę suverčia patarinėtojui. Norėdama padėti sesei, RTR ir kitiems, kuriems gali kilti klausimas dėl slapyvardžio pasirinkimo, tiesiog subjektyviai apžvelgiu tinklaraštininkų tarpe egzistuojančias slapyvardžių kategorijas:

 

1. Paprasčiausias variantas – vietoj slapyvardžio pasirinkti savo tikrą vardą ir/arba pavardę. Žinoma, Vardenis Pavardenis iš karto įsipareigoja rašyti kokybiškai ir nedėstyti savo itin neigiamo požiūrio apie darbdavį, kaimyną, klasės auklėtoją ir antrąją pusę, nes tiems perskaičius jo blogą santykiai gali būti sugadinti nepataisomai. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į vardo dažnumą blogerių pasaulyje: turime po keletą Karolių, Paulių, Andrių, Aurimų ir Dovilių, kurie komentuodami kitų įrašus pasirašo vien vardais, todėl kartais sunku priskirti internetinę tapatybę nepaspaudus nuorodos į jų tinklaraščius. Kita vertus, tokio vardo, kaip Salomėja, nesumaišysi su jokiu kitu, todėl jis kuo puikiausiai atstoja slapyvardį. Dar kai ir pavardė Misė

 

2. Variantas, kai slapyvardžiu stengiesi apibūdinti savo asmenybę ir pomėgius. Sunku, nes reikia į vieną ar kelis žodžius įsprausti tai, kuo esi ar su kuo tapatiniesi: Žmogum, turinčiu ką pasakyti, Ežiuku Vilniuje ar Churchill‘iu? RedVelvet, PinkCity atspindi mėgstamas spalvas, Sveikas – propaguojamą gyvenimo būdą, Avis – tiesiog būdą, KaVeikti – rašomo tinklaraščio temą. Daug kūrybinės laisvės, tuo pačiu ir atsakomybės, nes kartą pasivadinus ir išpopuliarinus save, nepatogu keisti vardą.

 

3. Į trečią kategoriją priskyriau slapyvardžius, kurių reikšmės iš pirmo žvilgsnio (o kartais ir šimtas aštuoniolikto) nenustatysi, kol pats autorius nepaaiškins. Dažniausiai tai trumpi raidžių junginiai: Oni, awx, Novum, MekDrop, vzx, qemm ir pan. Jei sugalvoji ką nors lengvo, įsimenančio ir ? užkoduojančio ? Tavo esybę – pirmyn!

Aišku, svarbu, kad tinklaraštinis slapyvardis būtų lengvai įsidėmimas, tačiau esmė yra tai, ką rašai. Gali pasivadinti Geriausiu Pasaulyje Blogeriu ir rašyti visišką šlamštą, kurio vis viena niekas neskaitys, gali būti bvcliaebruivf ir tapti vienu populiariausių. Nes mes už kokybę. Rinkis.

19 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams