Apie baobabus ir įpročius

2019-10-12

Antoine de Saint-Exupéry “Mažasis princas” – neblėstanti klasika, kurią atsivertus bet kuriame amžiaus tarpsnyje vis atrandi kažką naujo ir prasmingo Tau būtent dabar.

Mažasis princas pasakoja apie gerų žolių ir piktžolių sėklas, kurias reikia laiku atskirti vienas nuo kitų, ir blogąsias išrauti, vos jos ima skleistis gležnais daigeliais, mat antraip priaugs baisių baobabų, kuriems išsikerojus jau sunku bus atsikratyti.

Laimė

Tai nuostabi alegorija apie mūsų įpročius. Kai nesame dėmesingai sąmoningi, kartais nepastebime, kaip paprasti nekalti malonumai, tokie kaip smaguriavimas ar betikslis naršymas socialiniuose tinkluose, tampa baisiai išsikerojusiais žalingais įpročiais, trukdančiais mums siekti savo tikslų.

Kai jau pradedame pastebėti šiuos baobabus savo mintyse, žodžiuose ir veiksmuose, kai suvokiame, jog nenorime, kad jie būtų mūsų mūsų elgesio dalimi, užsimanome jų atsikratyti.

Deja, tai, ką mes dažniausiai darome, yra tik medžių lapų skabymas, geriausiu atveju – šakelių laužymas. Tuomet nusiviliame savimi, kad nepavyksta atsikratyti nepageidaujamų įpročių.

Nėra komentarų

Komentarų dar nėra. Nori būti pirmas/-a?

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams