Algimantas Čekuolis: Faktai ir šypsenos

Algimantas Čekuolis Faktai ir šypsenosKadangi anglo sakinys apie orus yra paslėptas pasisveikinimas, į jį būtina ne tik atsakyti. Atsakymas turi būti pritarimas. Žmogus sako jums: „Šalta, ar ne?“ Jūs atsakote: „Mmm, labai šalta“, nors galbūt esat suprakaitavęs. Nesutikti – rimtas etiketo pažeidimas.
Anglijoje etiketas, mandagumas svarbiau nei logika. Juk į „Laba diena“ niekas neatsako: „Ne, ne laba diena“.

Tikriausiai nėra nė vieno, kuris nežinotų Algimanto Čekuolio ir nebūtų matęs jo laidų, tai štai ketvirtoji jo knyga yra dar vienas puikus jo publicistikos rinkinys. Per televiziją aklai kiekvienos laidos nežvejoju, jei įsijungiu ir rodo – visuomet pažiūriu, taigi kai kurios idėjos, surašytos knygoje, jau buvo girdėtos, bet tai anaiptol nesumažino įdomumo – kaip negalima palyginti romano ir pagal jį pastatyto filmo, taip ir čia – popieriuje surašytos mintys visai kitaip atrodo, leidžia labiau į jas įsigilinti, stabtelti, pamąstyti, atkreipti dėmesį.

Visame pasaulyje atliekami tyrimai rodo: tiek aistra, tiek neilgai trukus jos pabaiga – vienodai dėsningi reiškiniai. Jokia kita priesaika neduodama taip dažnai kaip ši: prisiekiame amžinai mylėti vienas kitą. Ir jokia kita taip dažnai nelaužoma – iš esmės sulaužoma visada. Todėl kone visame pasaulyje manoma, kad kvailystė pasirinkti draugą visam gyvenimui, remiantis tokiu trumpalaikiu reiškiniu kaip susižavėjimas.

Čekuolis kaip visuomet stebina savo įvairiapusišku išprusimu, laisvu ir nesuvaržytu požiūriu į neretai kontraversiškas temas, puikiu humoro jausmu, erudicija ir tuo pačiu paprasta, nerafinuota kalbos maniera, tokia, kad net ir sudėtingi klausimai tampa aiškūs visiškai juose nenusimanančiam žmogui. Tiesa, mane, ilgų sudėtinių sakinių mylėtoją, mažumėlę erzino tai, kad knygoje tiek daug taškų ir tiek mažai kablelių, dvitaškių ir kabliataškių – parašo porą žodžių ir baigtas sakinys. Bet čia jau subjektyvumai…

Mėgindama uždrausti musulmoniškus moterų apdarus, Prancūzijos vyriausybė padarė ir antrą klaidą. Vyriausybė ir prezidentas mano, kad jie džentelmeniškai ištiesė pagalbos ranką Prancūzijos mahometonėms, kad toks įstatymas gelbsti moteris.
Paistalai. Musulmonės pačios pasirenka, ką ir kaip dėvėti. Joks piktas vyras ar brolis jos neįsakinėja. Pamėgink bet kuriai moteriai pasakyti, kaip ji turi rengtis, nesvarbu, kuriame pasaulio krašte, nesvarbu, ar ji musulmonė, katalikė ar eskimė. Negi jūs, vyrai, nepažįstate moterų?

272 žavingai lengvi, bet informatyvūs puslapiai, praplečiantys akiratį.

Daktaro Ridlėjaus prognozė tokia: gerovė kils, technologija tobulės, skurdas mažės, ligos ims trauktis, gimstamumas mažės, džiaugsmo ir laisvės bus daugiau, prievartos mažiau, gamtosauga pagerės, žmogaus nepaliestų plotų taps daugiau. O tiems, kurie tikina, kad jau viršūnė, kad geriausios dienos jau praeityje, verta priminti: kaip tik taip manė ir taip sakė visi iki mūsų gyvenę žmonės.

Facebook komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Hits: 0

4 Komentarai

Prisijunkite prie diskusijos ir pasakykite mums savo nuomonę.

Tomas
2012 04 16 | 14:59

Kaip tik šiandien varčiau ir mąsčiau kurią nors nusipirkti (nė vienoj jo knygų neskaitęs, bet visuomet labai noriu – nežinau kaip čia taip man gaunasi). Puiki apžvalgėlė.

nimonas
2012 04 16 | 16:12

kaip tik baigineju skaityt 6 progos numirti. Butinai reikes ir sia perskaityt, nes tikrai idomiai ir lengvai skaitosi

Ligita
2012 04 17 | 1:08

Prisimenu, kai per žurnalistikos kursus turėjom paskaitą su A. Čekuoliu, tai kone per visą jis kalbėjo apie šypseną bei jos svarbą gyvenime 😀 O štai ir jo knygos pavadinime šypsenos pasirodo, koks sutapimas! Šiaip Algimantas labai šilta asmenybė.

Laura
2012 04 18 | 0:58

Apie anglus tai tikra tiesa. Net nusišypsojau… Temų įvairovė pokalbiams apie nieką tiesiog neįsivaizduojama. Iš tiesų daug lengviau pritarti, nei sakyt, kad manai kitaip. Sutaupo daug laiko ir užsimezga mandagus pokalbis. 🙂

Palikti atsakymą