Agnė Gilytė: Spintologija

2015-10-14

Agnė Gilytė SpintologijaDrabužiai tau leidžia būti savimi arba tapti kuo nors kitu.

Turbūt labai nelaiku pasiėmiau šią knygą skaityti, nes kai mintys ir jausmai skrajoja vidinio augimo plotmėse, skudurėliai ne tiek ir rūpi, priešingai – atrodo tuštybių tuštybė taip jais rūpintis, kad net knygą apie tai skaitytum. Tačiau taip jau gavosi, kad reikėjo kažko popierinio atostogaujant, Spintologija po ranka pakliuvo, atsiminiau, kad jos bumui bumsint norėjau perskaityt, tai ėmiau ir perskaičiau dabar.

Duodu dešimt balų iš dešimties autorei už žodžio valdymą, rašymo stilių ir lengvumą. Žaviuosi jos kalbos turtingumu, palyginimų taiklumu bei savo darbo išmanymu: kai esi meistras, apie sudėtingus dalykus sugebi kalbėti stebuklingai paprastai.

O betgi tačiau knygos turinys manęs nesužavėjo. Visų pirma – todėl, kad absoliučiai nieko naujo nesužinojau. Nusibodę, šimtus kartų skaityti patarimai apie tai, kad jei klubai platūs, tai nereikėtų jų dar labiau platinti raukinukais bei pridėtinėmis kišenėmis ir atvirkščiai. Kas to nežino? Tiksliau žinių čia nė nereikia, užtenka sveiko proto ir gebėjimo pažvelgti į save veidrodyje.

Na o labiausiai tai kliuvo tas pamokantis autorės tonas visuomet primygtinai rūpintis savo išvaizda, neišeiti iš namų tobulai nesusitvarkius, nes – dėmesio – moteris privalo gražiai atrodyti. Visiškai šokiravo patarimas nėštumo metu vaikščioti apsiavus aukštakulniais, kad neatrodytum tokia stora! Šią, kaip ir daugelį kitų paskutinių knygų, skaičiau lygiagrečiai su Bėgančiomis su vilkais, ir žinai ką, ne tik mano pačios intuicija sufleruoja, bet ir prigimtinės teisės, užkoduotos liaudies išmintyje, teigia, kad nė velnio nieko aš neprivalau! Galiu vaikščioti apsirengusi kaip noriu, susišukavusi kaip noriu, su bet kokiais nagais ir net ragais, ir tie žmonės, kurie mane vertina, apie mane sprendžia ar mane myli už tai, kaip aš atrodau, nėra verti mano dėmesio ar pastangų jiems įtikti. Taip, žinau, vadovaujantis tokiu požiūriu man nereikėjo nė imti į rankas Spintologijos, bet paėmiau ir beliko parašyti, ką manau.

Mano vertinimas dešimtbalėje skalėje: 6.

2 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams