2010-ųjų topai

2010-12-31

Metų knyga. Šiemet perskaičiau 36 knygas, turinčias 10957 puslapius, o tai yra beveik dvigubai mažiau, nei pernai. Tiesa, dar kokiais penkiais – šešiais kūriniais domėjausi slapčia, neaprašinėdama jų savo tinklaraštyje, tačiau vis viena mažokai, sakyčiau. Kodėl taip nutiko? Nežinau! Vidutiniškai trys knygos per mėnesį, taigi maždaug viena knyga per dešimt dienų. Taip rimčiau pamąsčius, gal ir visai neblogai, ar ne? O dabar – prie rinkimų:
Nominuota: Henry Miller „Vėžio atogrąža“, José Saramago „Rikardo Rejišo mirties metai“, Elizabeth Gilbert „Valgyk. Melskis. Mylėk“;
Laimėjo: José Saramago „Rikardo Rejišo mirties metai“.

Po saulėgrąžom

Metų filmas. Šiais metais tinklaraštyje aprašinėjau tik tuos filmus, kurie paliko vienokį ar kitokį įspūdį, ir kadangi akivaizdžiai esu kur kas didesnė knygų, o ne kino gerbėja, tokių įrašų suskaičiavau viso labo septynis. Žymiai palengvina darbą renkant geriausius.
Nominuota: „Alisa stebuklų šalyje“, „Tikra istorija“, „Daktaro Parnaso fantazariumas“;
Laimėjo: „Daktaro Parnaso fantazariumas“.

Metų įvykis. Ši nominacijų kategorija, manau, yra svarbiausia, kadangi įvykiais, keičiančiais gyvenimą, ir turėtų būti matuojami metai. Labai sunku išsirinkti vieną, nes tam tikra prasme visi paminėti yra ypatingos reikšmės, bet pabandykime:
Nominuota: sodybėlės įsigijimas, įsidarbinimas psichologe, mėsos išbraukimas iš valgiaraščio;
Laimėjo: įsidarbinimas psichologe.

Ant dramblio

Metų nuotrauka. Rinkdama geriausias iš pradžių atsirūšiavau kokias dvidešimt fotografijų, ir beveik visos jos buvo iš Tailando, todėl ne veltui vieną jų ir išrinkau nugalėtoja. Joti ant dramblio puiku!
Nominuota: „Ant dramblio“, „Po saulėgrąžom“, „Aukštyn kojom“;
Laimėjo: „Ant dramblio“.

Metų kelionė. Deja, šįkart nesugraibiau trijų užsienietiškų nominantų į šią kategoriją, tačiau turint omenyje tai, kad nuo Kauno iki Bankoko yra aštuoni tūkstančiai kilometrų, gal visgi ne taip jau ir mažai nukeliauta, ar ne?
Nominuota: į Tailandą, į Prancūziją, į Būtingę (beveik Latvija :) );
Laimėjo: į Tailandą.

Metų muzika. Sunkiausia buvo išsirinkti tarp Yeasayer ir Club 8, nes pirmųjų daugiau klausiau pirmąjį metų pusmetį, o antrųjų – antrąjį, tai vis svarsčiau, ar mano pasirinkimo nelemia šviežumo efektas, ir iki galo nebūdama tuo tikra skelbiu:
Nominuota: Yeasayer, Club 8, Andrew Bird;
Laimėjo: Club 8.

Aukštyn kojom

Metų atradimas. Jei metų įvykio nominacijoje surašiau akivaizdžius pokyčius savo gyvenime, čia norėčiau daugiau dėmesio skirti tokiems, kurie įvyko mano galvoje:
Nominuota: įsitikinimas, kad sapnuose visuomet lankomės keliose tose pačiose vietose, Carlos Castaneda, kitas toks atradimas, pakeitęs mano mąstymo tėkmę, bet apie kurį nenoriu čia rašyti.
Laimėjo: na tai tas slaptuolis ir laimėjo!

Ir aš jau nekantrauju sužinoti, kokių staigmenų atneš 2011-ieji…

13 komentarai (-ų)

Pasisakyti

RSS šaltinis šio įrašo komentarams